TOKAT BELEDİYESİ PARK BAHÇELERDEN HİZMET YAĞMURU

featured

Tokat Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü Tokat merkezde bir yandan yeni parklar oluştururken bir yandan da mevcut parklarda yenileme çalışmalarına devam ediyorlar.
Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri 2020 yılı içerisinde 20 parkı tamamen yenilerken, 22 parkta da yenileme çalışmalarına devam ediyorlar.
Park yapım ve yenileme çalışmalarının yanı sıra şehir merkezinde 2020 yılı içerisinde hedeflenen 15000 fidanın dikim çalışmaları da devam ediyor.
Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Tokat’ı daha yeşil bir Tokat yapmak için Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün gece-gündüz faaliyetlerine devam ettiğini belirtti.
Park ve Bahçeler Müdürlüğü çalışmalarıyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu şunları söyledi:
GÜVENLİ PARKLAR OLUŞTURUYORUZ
“2020 yılı içerisinde 20 adet parkımızı tamamen yeniledik. Çevre duvarlarından, bordür ve parkesine, aydınlatma sistemlerinden, peyzajına, oyun gruplarına, açık hava kondisyon aletlerine, ferforjelerine kadar tamamen yeniledik. Yaklaşık 2 Milyon TL maliyetle gerçekleştirdiğimiz yenileme çalışmalarımızda parklarımıza güvenlik kamera sistemi de monte ettik. Amacımız çocuklarımız ve aileleri için güvenli parklar oluşturmaktır. Yine 2020 yılı içerisinde hedeflediğimiz diğer 22 parkımızda ise halen yenileme ve tadilat çalışmalarımız devam ediyor.
Covid-19 Tedbirleri kapsamında parklarımızdaki oturma banklarında tamirat ve boya ve dezenfekte çalışmalarımızı tamamladık. 150 yeni bankımızı ise şehrimizin cadde ve parklarına monte ettik. Bu banklarda da düzenli olarak dezenfekte çalışmalarımıza devam ediyoruz.
AMACIMIZ GELECEK NESİLLERE DAHA YEŞİL BİR TOKAT ŞEHRİ BIRAKMAKTIR
‘Daha Yeşil Tokat’ Sloganıyla göreve geldiğimiz günden itibaren şehrimizin birçok bölgesinde fidan dikimi yapıyoruz. Her yıl binlerce fidanımızı toprakla buluşturuyor, gelecek nesillerimize daha güzel ve daha yeşil bir Tokat şehri bırakmaya gayret ediyoruz.
Bu kapsamda; sadece 2020 yılı içerisinde 15 Bin fidanımızı toprakla buluşturduk. Ekiplerimiz halen fidan dikimine devam ediyor. Ayrıca belediyemiz sınırları içerisinde bulunan kavşaklar, refüjler ve yeşil alanlara mevsimlik çiçek dikimi yapıyoruz. Yine 2020 yılı içerisinde 236 Bin mevsimlik çiçeği kendi seralarımızda yetiştirerek şehrimizin dört bir yanında toprakla buluşturuyoruz. Tokat’ımızı rengarenk çiçeklerle süslüyoruz.
TOKAT’I LAVANTA BAHÇESİNE DÖNÜŞTÜRÜYORUZ
Bu yıl bir ilki gerçekleştirerek belediyemiz seralarında lavanta üretimine ağırlık verdik. Tokat’ı Lavanta çiçeği ile Türkiye ve Dünyaya tanıtacağız. Geçtiğimiz yıllarda eski çöp alanını rehabilite etmiş ve Tokat’ı çöp kokusundan ve kirliliğinden kurtarmıştık. Bu yıl da yine o alanı Lavanta Bahçesi’ne dönüştürdük. Ekiplerimiz yaklaşık 45 Bin metrekarelik alanda 25 Bin Lavanta fidesi yetiştirdiler. Yetişen bu lavantalarımızı mevsimine göre şehrimizin birçok noktasında vatandaşlarımızla buluşturacağız.
MEZARLIKLARIMIZI DA UNUTMADIK
Ölüsüne sahip çıkmayan, dirisine de sahip çıkmaz. Bizler bu bilinç ve anlayış içerisinde çalışıyor, şehrimize ve vatandaşlarımıza hizmet veriyoruz. Tokat Belediyesi olarak şehrimizde bulunan tüm mezarlık alanlarında başta çevre düzenlemesi olmak üzere, taş duvar ve içme suyu çalışmalarımızı da tamamladık. Özellikle yeni mezarlık alanları konusunda çalışmalarımız devam ediyor.
Tüm bu çalışmalarda emek veren değerli mesai arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Tokat’ımız için hız kesmeden çalışmalarımıza devam edeceğiz.”

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
TOKAT BELEDİYESİ PARK BAHÇELERDEN HİZMET YAĞMURU

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş meritking kingroyal madridbet giriş idealacesports.com