takip et takip et
Güncel

13 Mart 2020 - 12:17:42

TOKAT BELEDİYESİ KORONA VİRÜSÜNE KARŞI TEDBİRİNİ ALDI

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Korona Virüsüne karşı alınan tedbirler ve çalışmalarla ilgili basın açıklaması yaptı. Başkan Eroğlu açıklamasında şunları söyledi: “Corona (Korona) Virüsü Covid-19 ile ilgili ilimizde yapılacak çalışmaların tertibi ve ilgili müdürlerimizle süreç işleyişi konusunda toplantılar yaptık. Görevli arkadaşlarımız hızlı bir şekilde tedbirlerini alıyorlar. Tedbir bizden, takdir Allah’tan, inanıyoruz ki; bu süreci en […]

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Korona Virüsüne karşı alınan tedbirler ve çalışmalarla ilgili basın açıklaması yaptı.
Başkan Eroğlu açıklamasında şunları söyledi:
“Corona (Korona) Virüsü Covid-19 ile ilgili ilimizde yapılacak çalışmaların tertibi ve ilgili müdürlerimizle süreç işleyişi konusunda toplantılar yaptık. Görevli arkadaşlarımız hızlı bir şekilde tedbirlerini alıyorlar. Tedbir bizden, takdir Allah’tan, inanıyoruz ki; bu süreci en iyi şekilde atlatacağız inşallah.
Üç aya yakın bir zamandır dünya gündemindeki bu virüs birçok insanın ölmesine sebep oldu. Ama hamdolsun Sağlık Bakanlığımız başta olmak üzere devletimizin almış olduğu tedbirler sayesinde yaklaşık 90 gündür ülkemizde rastlanılmamıştı. Sağlık Bakanımız açıkladı şuanda ülkemizde iki tane vaka görülmekte. Bu bağlamda bütün önlemler alınmaya devam ediliyor, ülke olarak olaya ne kadar ehemmiyet verdiğimizi göstermektedir.
Kişisel temizlik bu konuda çok önemli. Ellerimizin yıkanması, toplu alanlarda bulunmamak, toplu çalışmalardan, toplantılardan uzak durulması önemli. Sabah erken saatlerden itibaren Camilerimizde hızlı bir şekilde dezenfekte çalışmalarımızı yaptık, yine aynı şekilde ibadethanelerimizi tertemiz hale getireceğiz. Toplu taşıma araçlarımızın tamamının dezenfektesini yapıp, bunu belirli periyotlarla yapmaya devam edeceğiz. Otobüs duraklarımıza da hijyen kutuları koyuyoruz. Caddelerimiz, sokaklarımız ve bulvarlarımızda Temizlik İşleri Müdürlüğümüz ekiplerimiz bir yandan yıkama yaparken bir yandan da ilaçlama çalışmalarını yapıyoruz. Çöplerin uzun süreli caddelerde sokaklarda bulunmaması önemli, bu açıdan hemşehrilerimizden ricamız çöp toplama saatlerine yakın zamanda çöplerini dışarı çıkarmalarıdır.
Geçtiğimiz hafta özel çöp konteyneri yıkama araçlarımızı satın aldık. İlimizdeki tüm konteynerleri yıkayarak hijyen temizliği yapacağız. İnsanlarımızın bilgilendirilmesi, önlem alınması konusunda bizler de belediye olarak her türlü bilgilendirmeyi yapacağız. Tokat’ta olası ticari fırsatçılığa karşı Ticaret İl Müdürlüğümüz ve Zabıta ekiplerimiz denetimlerini yapmakta. Hamdolsun Tokatlı hiçbir esnafımızda da böylesine bir durum söz konusu değil. Tüm esnaflarımıza teşekkür ediyorum.
Bütün ekiplerimizle tek gündem maddemizin bu olduğunu ifade ederek, gerekli çalışmalarımızı yapıyoruz. Bu çalışmalarımız periyodik olarak düzenli bir şekilde devam edecek. Tokat’ımız temiz şehirdir, temiz kalmaya devam edecektir. “


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

SafaTV © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR