TOKAT BELEDİYESİ, KEDİ VE KÖPEKLER İÇİN YENİ MAMATİKLERİNİ GÖRÜCÜYE ÇIKARDI

featured

Tokat Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışma kapsamında; sokakta yaşamını sürdüren kedi ve köpeklerin rahat bir şekilde mama ve su ihtiyaçlarını giderebilmeleri için Şehrin farklı noktalarına “Mamamatik” cihazları yerleştirildi. İçilen boş ambalajların, giriş haznesine yerleştirilmesi ile; mama haznesine bir miktar mamanın dökülmesi şeklinde işleyen Mamamatik ile hem Geri Dönüşüme, hem Sıfır Atığa hem de hayvan sevgisi bilincine dikkat çekiliyor.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu şunları aktardı:” Hayvan dostu Tokat’ımızda, yeni bir çalışmayı gerçekleştirmenin sevincini yaşıyoruz. Şehrimize kazandırmak için aldığımız Mamamatiklerimizin yanındayız. Bunlardan ilkini, Belediyemize ait Hıdırlık Sosyal Tesisleri önüne yerleştiriyoruz. Gerek köpeklerimizin, gerekse kedilerimizin ihtiyacı olan mamaları buradan giderecekleri bir alandan bahsediyoruz. Burada iki şeyi önemsemiş olduk; hem sıfır atık hem de geri dönüşüm noktasında pet şişelerin tekrar kullanımını amaçladık. Bu geri dönüşüm sayesinde; kedilerimizin, köpeklerimizin mama ihtiyaçlarını gidermiş oluyoruz. Yapılması gereken şey çok basit, bir içecek içtiğimizde boş şişesini; mamamatiğimize atıyoruz ve yem haznesine mama dökülmesini sağlıyoruz. Ayrı zamanda da, su haznesinden su takviyesi de yapabiliyoruz. Sonuçta, sokaktaki kedilerimiz, köpeklerimiz buradan istifade etmiş oluyor. Köpekler, kediler ve tüm hayvanlar; Allah’ın bize emaneti. Onlar, bizim dostlarımız. Bu noktada bize düşen görev de her zaman onlara sahip çıkmak ve onlara her türlü imkânı sağlamaktır. Biz Tokat Belediyesi olarak kurumsal bir şekilde bunu çok önemsiyoruz. Her zaman, sokaktaki canlarımızın dostuyuz ve yanlarındayız. Gerek barınak içinde, gerek barınak dışında veya siz değerli vatandaşlarımızdan gelen talepler doğrultusunda; her türlü tedavilerini, bakımlarını, iaşelerini ve beslenmelerini de ayrıca önemsiyoruz.
Yine bilindiği üzere, “Hayvanları Koruma Birliği” isminde yeni bir birlik kurduk. Bu birlik Tokat’ımızın tamamını kapsayacak; İlçesiyle, Beldesiyle ve köyüyle bir birlik içerisinde hayvanlarımızın bakım ve sorumluluğunu gerçekleştirecek. Birlik kapsamında, Tokat’ın 3 ayrı merkezinde oluşturacağımız noktalar ile, hayvanlarımız artık daha güzel şartlarda ve imkanlarda bakımlarda yaşamlarını sürdürecek. Daha güzel bir çevrede, daha güzel bir doğada hep birlikte; bitkisiyle, ağacıyla ve hayvanlarıyla güzel bir yaşam diliyorum.” dedi.

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
TOKAT BELEDİYESİ, KEDİ VE KÖPEKLER İÇİN YENİ MAMATİKLERİNİ GÖRÜCÜYE ÇIKARDI

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş meritking kingroyal madridbet giriş idealacesports.com