takip et takip et
Manşet

5 Nisan 2020 - 14:34:59

TOKAT AK PARTİ İL BAŞKANI METİN POLAT GÜNDEME DAİR BASIN AÇIKLAMASI YAPTI

Değerli Tokatlı Hemşehrilerim, Bildiğiniz üzere geçen hafta içerisinde  Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile video konferans yöntemiyle il başkanları toplantımızı gerçekleştirdik. Yeni tip corona virüsü (Covid-19) çerçevesinde alınan tedbirler üzerinde durduk. Ülkemizin karşılaştığı bir çok sorunda olduğu gibi, zor günde milli duruş sergilemek yerine  hezimetten ganimet çıkarmak ümidiyle fesat üretmeye çalışanlar, medyayı da hoyratça kendilerine […]

Değerli Tokatlı Hemşehrilerim,

Bildiğiniz üzere geçen hafta içerisinde  Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile video konferans yöntemiyle il başkanları toplantımızı gerçekleştirdik. Yeni tip corona virüsü (Covid-19) çerçevesinde alınan tedbirler üzerinde durduk.

Ülkemizin karşılaştığı bir çok sorunda olduğu gibi, zor günde milli duruş sergilemek yerine  hezimetten ganimet çıkarmak ümidiyle fesat üretmeye çalışanlar, medyayı da hoyratça kendilerine alet ederek fitnenin virüsten daha hızlı yayılmasına neden olmaktalar. Dünyayı esir alan pandemiye karşı yürüttüğümüz sağlık politikalarımız gerek milletimiz ve  sağduyulu muhalefet tarafından, gerekse  dünya ülkeleri tarafından  takdirle karşılanıyor. Ne var ki Türkiye’nin  tek başına ayakta durmasını sindiremeyenler ve bunların maşaları, devletimizi karalama politikalarından vazgeçmiyorlar.

Zamanında “Şehir hastanelerine ne gerek var?” diye eleştirenler, bugün pişman olacaklarına, hedef saptırmaktalar. Üstelik hiç zamanı değilken, sağlık kuruluşlarımızla kalmayıp otoyol ve köprülerimizin yapım usullerine kadar yersiz eleştiriler duyuyoruz. Ancak güzel olan şu ki; Cumhurbaşkanımızın “hayalim” dediği bu hastaneler, içerisindeki teknolojik ve tıbbi  donanım kadar,  dünya sıralamasında ilk 10’a giren yatak kapasiteleri sayesinde bu hastanelerin yapılmasına karşı çıkanlar dahil, bir çok kişinin hayatını kurtaracak. Bununla da yetinmiyoruz, yerli üretim maskeler, solunum cihazları, el dezenfektanı, tulum ve eldiven üretimlerimiz de seri şekilde devan ediyor. Bizden bu malzemeleri talep eden ülkelere  yardımcı olmaya çalışıyoruz. IMF’den para dilenen değil, dost ülkelere yardım eden bir Türkiye profili birilerini rahatsız ediyor.

Bugün medeniyetin beşiği olarak adlandırılan ülkeler  virüs şüphesi taşıyan yaşlı hastaları yatıracak hastane bulamayıp  ölüme terk ederken, biz hastanelerimizde her türlü hizmeti sunduğumuz gibi, önlem olarak da 65 yaş üstü yaşlılarımızı tek tek arayıp soruyor, ihtiyaçlarını temin edip kapılarına kadar götürüyoruz. Onların ve ailelerinin can güvenliği için hiçbir emekten ve masraftan kaçınmıyoruz.

Devletimizin bu gayretine bir nebze destek olmak isteyen, çorbada benim de tuzum olsun diyen kurum ve şahıslarımız için Cumhurbaşkanımız tarafından başlatılan Biz Bize Yeteriz kampanyasına dahi olmadık bahanelerle karşı çıkıyorlar. Bu kampanya, gönüllülük esasına göre düzenlenmiştir ve Türk milletinin zor günde maddi ve manevi olarak kenetlenmesinin tezahürüdür. Toplanan paralarla, yevmiye ile geçimini sürdüren kesimler başta olmak üzere, alınan tedbirlerden dolayı mağdur olan dar gelirli vatandaşlarımıza ilave destek sağlanacaktır.  Devlet içerisinde devlet olma çabasıyla yetkili makamların izni olmaksızın bağış toplamaya niyetlenen ve devletin gücünü dağıtmaya çalışanların böylesine  değerli bir kampanyayı kendi siyasetlerine alet etmeye çalışmasını da  tarih affetmeyecektir.

Diğer yandan tarihe altın harflerle geçecek olan ve başta Tokat İl Sağlık Müdürlüğümüze bağlı sağlık çalışanlarımız  olmak üzere, fedakarlıkla mesailerine devam eden tüm kamu görevlilerimize teşekkür ediyorum. Tüm halkımızın da bu fedakarlığın karşılığı olarak Covid-19 la mücadele amacıyla konulan tedbirlere riayet etmelerini, zaruri durumlar haricinde evlerinden çıkmamalarını rica ediyorum. Cumhurbaşkanımızın da özellikle vurguladığı gibi, her bir vatandaşımız kendini gönüllü karantinada tutarsa daha ileri tedbirlere gerek kalmaz. Evde kalma, sosyal mesafeyi koruma, temizlik gibi hususlara dikkat edilmez ve salgın yaygınlaşırsa çok daha sıkı tedbirler kaçınılmaz hale gelecektir. Bu yüzden bizler de bu kapsamda alınan tedbirlerin çevremizde uygulanmasını yakından izliyoruz.

Hülasa, bizler milletimizin şunu çok iyi bildiğini, süreç içerisinde yaşayarak görünü biliyoruz ki, devlet başkanımız, reisimiz bazılarının şehir hastaneleri gibi birçok büyük projeye ne gerek var derken eleştirirken feraset ve basireti ile bu milletin ihtiyacının olduğunu görmüş ve bunları bir bir hayata geçirmişlerdir. Bunu anlamak için basiret gerekir.

Ve yine bu millet, devletinin her zaman yanındadır. Burada her kafadan bir ses çıkarsa ne olur tahmin edin. Onun için milletimiz cumhurbaşkanımızın her zaman yanındadır. Gün bugündür. Gün karınca misali safını belli etme zamanıdır.

Son olarak şunu söyleyeyim. Zor günlerden geçiyoruz. Bu günleri de milletimiz birlik ve beraberlik içinde geride bırakacaktır ve Allah’ın izniyle yarınlar bugünlerden daha güzel olacaktır.


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

SafaTV © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR