TOKAT, 1’İNCİ TOKAT GASTRONOMİ FESTİVALİ İÇİN GÜN SAYIYOR

featured

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Tokat’ta düzenledikleri Esnaf Şenliğinin ardından 27-30 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirecekleri 1’inci Tokat Gastronomi Festivali hakkında açıklamalarda bulundu.
Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Esnaf Şenliği çerçevesinde gerçekleştirilen etkinliklerle Tokatlıları buluşturduklarını, etkinliklere Tokatlıların gösterdiği ilgiden duydukları memnuniyeti dile getirirken Tokat Gastronomi Festivali ile birlikte etkinliklerin devam edeceğini duyurdu. Başkan Eroğlu “Tokat Şehir Parkımızın Ak Parti Başkanvekilimiz Sayın Kurtulmuş’un katıldığı açılışının ardından Esnaf Şenliğimizi başlattık. Etkinliklerimize ara vermeden devam ediyor, hazırlıklarını tamamladığımız Tokat Mutfağını dünyaya açacak Tokat Gastronomi Festivali için gün sayıyoruz” dedi.
Tokat’ın ikliminde yetişen ürünlerle birlikte tarih boyunca birçok uygarlığa ev sahipliği yaptığı için zengin bir mutfak kültürüne sahip olduğuna dikkat çeken Başkan Eroğlu “ Tokat’ın yemekleri sadece içeriği ve hazırlanışı ile değil, sunumu ile de farklı bir kültür. Yemek kültürümüzü birbirinden güzel lezzetleri misafirlerimize sunacağız. Tokat’ımız ülkemizin en çok tarihi esere sahip şehirlerinden biri. Tarihi zenginliklerimizin yanında şehrimize gelecek misafirlerimiz için Tokat’ın lezzetleri de çok önemli marka değerlerimiz. Bu festival bu zenginliklerimizi ülkemize ve bütün dünyaya tanıtmak için güzel bir adım olacak” dedi.
ŞEHİRDE ALTI FARKLI NOKTADA ETKİNLİKLER DÜZENLENECEK
Tokat Gastronomi Festivalinin dört gün boyunca şehrin altı noktasında kurulacak platformlarda farklı etkinliklerle devam edeceğini söyleyen Başkan Eroğlu “Tokat Belediyemizin ev sahipliğinde ve Ak Parti Grup Başkanvekilimiz Tokat Milletvekilimiz Sayın Özlem Zengin’in çok değerli katkılarıyla hazırlandığımız festivalimizde Yeşilırmak kenarında Kanal Tokat alanında 8 mutfakta yemeğin üstatları çok değerli sunumlar yapacak. Tokat’ımızın eşsiz lezzetleri Tokat Kebabı, Tokat Tava, Keşkek, Bat, Etli Dolma, Hamur Tatlıları, Tokat Çöreği, Katmeri gibi lezzetlerin hazırlanması ile ilgili yarışmalar gerçekleştireceğiz” dedi.
Tokat Gastronomi Festivali’nde Tokat’ın lezzetlerinin tanıtılmasının yanında konserler de düzenleyeceklerini ifade eden Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu “Şehir stadyumumuzda Tokatlı hemşerilerimizi çok değerli sanatçılarla buluşturacağız. Dört gün boyunca devam edecek festivalimiz Murat Dalkılıç, Buray, Ümit Besen-Pamela, Azerin konserleri ile daha da renklenecek. Şehir stadyumumuzda düzenlenecek konserler boyunca yine Tokat’ımızın lezzetleri stadyum etrafında kurulan alanlarda hem hemşerilerimizin hem de şehir dışından gelecek misafirlerimizin beğenisine sunulacak” dedi.
Etkinliklere hazırlanırken çocukları da unutmadıklarını dile getiren Eroğlu “ Festivalimizde çocuklarımızın da eğlenceli vakitler geçirebilmesi için dört gün boyunca şehir parkımızda 36 farklı oyun etkinliği düzenleyeceğiz. Onların da hatıralarında bu ilk gastronomi festivalimiz eğlenceli hatıralarla yerini alacak” dedi. Başkan Eroğlu gündüz saatlerinde yapılacak etkinliklerde Halit Sokak’ta Tokat’ın el sanatları ile ürünlerinin de sunumunun yapılacağını açıklamalarına ekledi.
TOKAT, FESTİVALDE EMİNE ERDOĞAN VE DÖRT BAKANI MİSAFİR EDECEK.
Tokat Gastronomi Festivali’nin ata tohumu ve tüketimde sıfır atık projesine de dikkat çeken bir etkinlik olacağını dile getiren Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu “ Festivalimizde Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın değerli eşleri Emine Erdoğan Hanımefendi’yi ağırlayacak olmanın da mutluluğunu yaşıyoruz. Tarladan sofraya kadar Tokat’ın ürünlerinin hazırlanışı ile ilgili sunumlar gerçekleştirirken himayelerinde gerçekleşen sıfır atık projesinin kapsamında tüketimde sıfır atığın önemine dikkat çeken bir etkinlik düzenleyeceğiz” dedi. Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu festivale Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişçi, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ve Hazine ve Maliye Bakanı Dr. Nureddin Nebati’nin katılım sağlayacaklarını bildirmelerinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Başkan Eroğlu “Yüze yakın sayıda ulusal basın mensubu, ülke çapında ünlü gurmeler, sosyal medya fenomenleri dört gün boyunca devam edecek festivalimizi takip ederek dünyayla paylaşacaklar. Katkı sağlayacak bütün misafirlerimize, Tokatlı kardeşlerimize ve festivalin hazırlanmasında emeği geçen herkese Tokat’ımız ve aziz Tokatlı hemşerilerimiz adına teşekkür ediyorum. Tokatlı hemşerilerimizi, ilçelerimizdeki hemşerilerimizi ve ülkemizin dört bir yanından değerli vatandaşlarımızı festivalimize davet ediyorum” diyerek açıklamalarını noktaladı.

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
TOKAT, 1’İNCİ TOKAT GASTRONOMİ FESTİVALİ İÇİN GÜN SAYIYOR

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş meritking kingroyal madridbet giriş idealacesports.com