TOGÜ’de Erasmus Days 2023 Etkinlikleri Başladı

featured

Üniversitemiz Erasmus Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen Erasmus Days etkinliklerinin açılışı Rektörümüz Prof. Dr. Fatih YILMAZ, Rektör Yardımcılarımız, Dekanlarımız, Rektör Danışmanlarımız ve Müdürlerimizin açılış kurdelesini kesmesi ile başladı. Taşlıçiftlik Kampüsü Şenlik Alanında düzenlenen etkinliklere Rektörümüz Prof. Dr. Fatih YILMAZ, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Mücahit EĞRİ, Prof. Dr. Rasim KOÇYİĞİT, Rektör Danışmanlarımız, Genel Sekreterimiz, Dekanlarımız, akademik ve idari personelimiz ile öğrencilerimiz katıldı.
Konuşmalardan önce Tokat Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Halk Oyunları ekibi tarından halay gösterisi gerçekleştirildi. Açılış konuşmasını gerçekleştiren Erasmus Koordinatörü Doç. Dr. Rukiye Mehtap ÖZLÜ, Erasmus + değişim programı ile ilgili açıklayıcı bilgiler aktardı. ÖZLÜ, programın gerçekleştirilmesinde emekleri olanlara teşekkürlerini sunarak konuşmasını sonlandırdı.
Rektörümüz Prof. Dr. Fatih YILMAZ yapmış olduğu konuşmada, Üniversitemizin uluslararasılaşma çabalarını ve öğrencilerimizin dünya çapında deneyim kazanmalarını teşvik etmek amacıyla Erasmus etkinlikleri düzenlendiğini ifade etti. Erasmus programı ile ilgili bilgiler aktaran Rektörümüz programın öğrencilerimize ve öğretim üyelerimize uluslararası deneyimler sunmanın yanı sıra, uluslararası işbirliği ve kültürel değişim fırsatları da sunduğunu söyledi. Rektörümüz konuşmasında, “Üniversitemiz, öğrencilerimize bu değerli deneyimi sunarak onları daha bilinçli, daha açık fikirli ve daha küresel bir bakış açısına sahip bireyler olarak yetiştirme kararlılığında olan bir kurumdur. Bunun en güzel örneği ise hâlihazırda ev sahipliği yaptığımız 65 farklı ülkeden 3.700’ün üzerinde uluslararası öğrencimiz ve şu ana kadar yurtdışına gönderdiğimiz 1170 öğrenci ve 500 akademik personelimizdir” ifadelerine yer verdi. Rektörümüz, 93 ülkeden 198 üniversite ile değişim anlaşmamızın bulunduğunu, bu anlaşmalara da yenilerinin eklendiğini ifade ederek yakın gelecekte bu sayıların daha da artırma çabası içerisinde olduklarını söyledi. Rektörümüz, Erasmus Days etkinlikleri kapsamında öğrencilerin, uluslararası öğrenci değişimi ve kültürlerarası iletişim konularında daha fazla bilgi edinebileceğini, mevcut Erasmus öğrencileri ve mezunları ile tanışma fırsatı bularak onların deneyimlerinden ilham alabileceğini ifade ederek konuşmasını sonlandırdı.
Akabinde ise Rektörümüz Prof. Dr. Fatih YILMAZ ve protokol, Uluslararası öğrenciler tarafından kurulan stantları gezerek bilgiler aldı, öğrencilerle fotoğraf çektirdi. Uluslararası öğrenciler tarafından müzik, dans ve akrobasi gösterileri gerçekleştirildi.

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
TOGÜ’de Erasmus Days 2023 Etkinlikleri Başladı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş meritking kingroyal madridbet giriş idealacesports.com
Portobet Giriş