TOGÜ’de 2023-2024 Yılı Oryantasyon Programı Gerçekleştirildi

featured

TOGÜ Üniversitesi tarafından yeni gelen öğrencilere yönelik oryantasyon programı düzenlendi. Şehit Ömer Halisdemir Konferans Salonunda gerçekleşen programa Rektör Prof. Dr. Fatih YILMAZ, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Mücahit EĞRİ, Prof. Dr. Rasim KOÇYİĞİT, Eğitim Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Erdal ŞENOCAK, Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Tekin SUSAM, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. İsmet TÜRKMEN, Rektör Danışmanlarımız Doç. Dr. Yusuf TEMÜR, Dr. Öğretim Üyesi Şahin SÖZEN, Genel Sekreterimiz Doç. Dr. Muhittin DEMİRAY, akademik ve idari personelimiz ile öğrenciler katıldı.
Rektör Prof. Dr. Fatih YILMAZ yapmış olduğu konuşmada Üniversitemizi kazanarak Tokat’a gelen öğrencilere hoş geldiniz diyerek yeni eğitim öğretim döneminde başarılar diledi. Rektörümüz, üniversitelerin sadece bilgi kazanma yeri değil, aynı zamanda karakterin geliştiği ve hayallerin gerçekleştiği yer olduğunu ifade ederek “Bu yolculukta size rehberlik edecek akademik kadromuz ve idari personelimizle sizlere en iyi eğitimi sunmak için buradayız ve her zaman yanınızdayız” dedi. Rektörümüz öğrencilere tavsiyelerde de bulunarak öğrencilerin bir disiplin içerisinde, dersleri özenle takip etmelerini, kişisel gelişimleri için üniversitemizin sunduğu imkânlardan yararlanmalarını önerdi. Rektörümüz, “Yeni öğrenciler olarak, sizlerle birlikte bu yolculuğa çıkmaktan gurur duyuyoruz. Hepinize başarılar diliyor, hoş geldiniz diyorum” diyerek konuşmasını sonlandırdı.
Rektörümüzün konuşmaları akabinde Üniversitemiz birimleri Üniversitemiz hakkında açıklayıcı bilgileri öğrencilere aktardı.
Kurumsal İletişim Koordinatörü Dr. Öğretim Üyesi Zafer SUSOY, Üniversitemizin akademik ve idari birimleri ile sosyal medya kanallarımız hakkında öğrencilere genel bilgiler aktardı. SUSOY, Üniversitemiz ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için sosyal medya hesaplarımızın takip edilmesinin önem taşıdığını vurguladı.
Kariyer Uygulama ve Araştırma Merkezinden Öğr. Gör. Dr. Aslı ŞENSOY, KARMER hakkında detaylı bilgiler aktardı. ŞENSOY, öğrencilere kariyer danışmanlığı, ilgi ve beceriye uygun kariyer planlaması, zaman dilimi yönetimi, uygulamalı kariyer eğitimleri ve sertifikalarla ilgili bilgiler sundu.
Uluslararası İlişkiler Koordinatörlüğünden Erasmus Koordinatörü Doç. Dr. Rukiye Mehtap ÖZLÜ, Erasmus ile ilgili detaylı bilgileri öğrencilerle paylaştı. ÖZLÜ, birim faaliyetleri hakkında bilgiler de aktararak değişim programının amacı, takvimi, faaliyetleri ve türleri konusunda bilgiler sundu.
Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığından Öğr. Gör. Sibel AKIN yapmış olduğu sunumda kütüphane üyeliği ve katalog tarama ile ilgili bilgiler aktardı. Basılı ve elektronik kaynak sayılarını da belirten AKIN, çalışma saatleri ve kütüphane çalışma ortamları ile ilgili bilgileri dinleyicilerle paylaştı.
Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığından Şube Müdürü Murat SALDIRICIER, Üniversitemizin yemek hizmetleri, etkinlik ve sportif faaliyetleri ile ilgili bilgileri öğrencilere aktardı. Üniversitemize ait sportif tesislere de değinen SALDIRICIER öğrenci kulüpleri hakkında bilgileri de dinleyicilerle paylaştı.
Öğrenci İşleri Daire Başkanlığından Şube Müdürü Saliha DÜZEN, öğrenci kayıt sistemi, ders kayıtları, müfredat, ders kredileri gibi bilgileri öğrencilere aktardı. DÜZEN, transkript, öğrenci belgesi alma, yatay geçiş, kayıt dondurma gibi işlemler için yapılması gerekenleri açıkladı.
Bilgi İşlem Daire Başkanlığından Öğr. Gör. Ersin ERSOY, Üniversitemiz mail hesabı açma, kablosuz ağa bağlantı, uyulması gereken kurallar konusunda detaylı bilgiler aktardı.
Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Yusuf SARIKAYA yapmış olduğu sunumda PDRMER ile ilgili bilgiler aktardı. Öğrencilerin yaşadıkları sorunlar veya gelişimleri için katılabilecekleri eğitimler için PDRMER’e başvurabileceklerini ifade etti.
Üniversitemiz Tıp Fakültesinden Doç. Dr. Esma AKPINAR ASLAN ise bağımlılık konusunda öğrencilere bilgiler aktardı. AKPINAR ASLAN, bağımlılık tanımları, türleri, risk faktörleri gibi konularda aydınlatıcı bilgileri öğrencilerle paylaştı.
Sunumlar sonrasında “2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Oryantasyon Programı” son buldu

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
TOGÜ’de 2023-2024 Yılı Oryantasyon Programı Gerçekleştirildi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir