TOGÜ’ de II. Ulusal Bilim ve Kariyer Sempozyumu Başladı

featured

Üniversitemiz Tıp Fakültesi Öğrenci Topluluğu TOGÜBAT tarafından gerçekleştirilen “II. Ulusal Bilim ve Kariyer Sempozyumu başladı. 15 Temmuz Kongre ve Kültür Merkezi Milli İrade Konferans Salonunda gerçekleştirilen kongreye Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Namık ÖZKAN, Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Fikret ERDEMİR, Acil Tıp Uzmanları Derneği Genel Başkanı Prof. Dr. Başar CANDER, Onkoloji Uzmanı Doç. Dr. Yavuz DİZDAR, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Sempozyum açılış konuşması Kongre Başkanı Furkan İNCEÖZ tarafından yapıldı. İNCEÖZ, “Tıp Fakültesi öğrencileri olarak bilimin ışığında aydınlanmak ve gelecekteki kariyer yollarımızı şekillendirmek için buradayız. Bugün sadece tıpın değil kendi potansiyelimizin sınırlarınıda keşfetmek için buradayız. Bilim insanlığın en büyük başarılarından biridir. Hastalıkları anlamak, tedavi etmek ve insan sağlığını geliştirmek için bilimin sunduğu olanakları sunmak hekimlik mesleğinin temelini oluşturur. Sadece bilgi sahibi olmak yeterli değildir. Bu bilgiyi kullanarak kendi kariyer yolumuzu belirlemek, topluma ve dünyaya değer katmak önemlidir. Kariyer sadece bir meslek seçimi değil, aynı zamanda insanlık içinde önemlidir. Burada alanında uzman hocalarımızın bilgilerinden faydalanarak gelecekteki uzmanlık alanımız için niteliğimizi geliştireceğiz” ifadelerini kullandı.
Üniversitemiz Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Namık ÖZKAN yaptığı konuşmada, “Hepinizi burada görmek tıp fakültesi açısından gururdur. Tıp Fakültesi öğrencilerini araştırmaya teşvik etmek için bir araya gelen tüm araştırmacılara ve hocalarımıza teşekkür ediyorum. Öğrencilerimizin bu tarz bilimsel kongrelere katılmalarını önemsiyoruz. Tıp alanında son gelişmeleri öğrenme ve katkıda bulunma fırsatı buluyorlar. Ayrıca kendi akranlarıyla bir araya gelerek deneyimlerini paylaşma ve tıp alanında sürekliliği yakalama ve becerilerini geliştirme imkânına sahip oluyorlar. Burada atölye çalışmalarına katılarak kişisel olarak gelişmelerini teşvik edici sunumlar yapacaksınız ve katılımcıların yaptığı sunumlarla akademik ve sosyal gelişimlerine katkı sunacak ve yeni dostluklar edineceksiniz. Kongremizin başarılı geçmesini temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.
Sempozyumun açılış sunumu Acil Tıp Uzmanları Derneği Genel Başkanı Prof. Dr. Başar CANDER tarafından gerçekleştirildi. Prof. Dr. CANDER yaptığı sunumda acil tıp hekimliğinin ne kadar önemli olduğunu yaşanılan sorunları, acil servis yönetimi konularında öğrenci ve akademisyenlere bilgi aktardı. Sunum sonrasında Prof. Dr. Başar CANDER’e Üniversitemiz Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Namık ÖZKAN plaket, teşekkür belgesi ve hediye takdiminde bulundu.
4-5 Kasım 2023 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan “II. Ulusal Bilim ve Kariyer Sempozyumu” çeşitli sunumlar, atölye çalışmaları ile son bulacak.

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
TOGÜ’ de II. Ulusal Bilim ve Kariyer Sempozyumu Başladı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş meritking kingroyal madridbet giriş idealacesports.com