takip et takip et
Manşet

20 Ağustos 2020 - 13:38:47

TELEFONLA HIRSIZLIK YAPANLAR TOKAT EMNİYETİNCE YAKALANDI

19.08.2020 günü saat 10.00 sıralarında, ilimizde ikamet etmekte olan müşteki E.Ç. (1946 doğ.) isimli bayan şahsı telefonla arayan, kendisini polis olarak tanıtan şüpheli erkek şahıs müştekiye; TC kimlik numarasının hırsızlık olayına karıştığını, operasyon yaptıklarını söyleyip evinde altın veya para olup olmadığını öğrenerek müştekiyi yönlendirmesi sonucu müştekinin evinde bulunan 5 adet tam altın ve 4.400 TL […]

19.08.2020 günü saat 10.00 sıralarında, ilimizde ikamet etmekte olan müşteki E.Ç. (1946 doğ.) isimli bayan şahsı telefonla arayan, kendisini polis olarak tanıtan şüpheli erkek şahıs müştekiye; TC kimlik numarasının hırsızlık olayına karıştığını, operasyon yaptıklarını söyleyip evinde altın veya para olup olmadığını öğrenerek müştekiyi yönlendirmesi sonucu müştekinin evinde bulunan 5 adet tam altın ve 4.400 TL parayı yine kendisini polis olarak tanıtan başka bir şahsa vermesini sağlayarak dolandırıcılık olayını gerçekleştirmişlerdir.
Olayla ilgili olarak, Müdürlüğümüz Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliğine bağlı ekiplerce yapılan çalışmalar sonucu, görgü tanıkları ve olay yeri çevresinde bulunan kameralardan dolandırıcılık olayını gerçekleştiren şahısların İ.B (1978 doğ.) ve A.A. (1994 doğ.) isimli şahıslar olduğu tespit edilmiştir. Şüpheli şahıslar, olayın olduğu aynı gün içerisinde dolandırdıkları para ve altınlarla birlikte yakalanmışlardır.
Her iki şüpheli şahıs da gözaltına alınarak işlemlerinin ardından Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edilmiştir.


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

SafaTV © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR