TBMM Anayasa Komisyonu Başkanlığına, AK Parti Tokat Milletvekili Yusuf Beyazıt seçildi.

featured

Bekir Bozdağ’ın Adalet Bakanı olarak atanmasından dolayı boşalan Anayasa Komisyon Başkanlığına, bugün saat:19.00’da yapılan seçimle, 26. Dönemde Milli Savunma Komisyonu Başkanlığı ve şuan AK Parti Grup Disiplin Kurulu Başkanlığı görevini yürüten, Beyazıt seçildi.
Daha önce bulunduğu görevlerde ülkemizin her köşesinde faydalı hizmetlere imza atan, Vakıflar Genel Müdürlüğü yaptığı dönemde ülkemizin doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine her noktasında ve yurtdışında bulunan tarihi öneme haiz eserlerimizi canlandırarak gelecek nesillerimize intikalini sağlayan Beyazıt, hain darbe girişiminin yapıldığı, 15 Temmuz sürecinde de Milli Savunma Komisyonu Başkanlığını yürütüyordu.
Anayasa Komisyonunun kısa süre içerisinde gündeminde yer alan ve Milletvekillerinin fezlekelerinin değerlendirilmesi süreciyle birlikte, son dönemin en önemli konularından biri olan, seçim barajının düşürülmesi gibi önemli konular ile komisyon yoğun bir döneme girecektir.
Sosyal medya hesabından teşekkür mesajıyla, Beyazıt; “Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımızın tensipleri ve komisyon üyelerimizin teveccühleri ile seçildiğim Anayasa Komisyon Başkanlığı görevimizin hayırlara vesile olmasını temenni eder ve başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, TBMM Başkanımız Sayın Mustafa Şentop’a, Grup Başkanımız Sayın İsmet Yılmaz’a, AK Parti Meclis Grubumuza ve Anayasa Komisyonu Üyelerimize şükranlarımı sunuyorum.” İfadelerini kullandı.
Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve Erciyes Üniversitesi İlahiyat Fakültesini bitirdikten sonra TODAİE’de yüksek lisansını yapan Beyazıt, İstanbul Büyükşehir Belediyesinde; Encümen Müdürlüğü, Emlak ve İstimlak Dairesi Başkanlığı, Hukuk Müşavirliği, Başbakanlık Vakıflar Genel Müdürlüğü; Vakıflar Bankası, Güneş Sigorta ve Vakıf Emeklilik Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmıştır.
26. ve 27. Dönemde AK Parti Tokat Milletvekili seçilen Beyazıt, ayrıca 26. dönemde Millî Savunma Komisyonu Başkanlığı, 27. Dönemde de AK Parti Grup Disiplin Kurulu Başkanlığı ve Anayasa Komisyonu Üyeliği yaptı.

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
TBMM Anayasa Komisyonu Başkanlığına, AK Parti Tokat Milletvekili Yusuf Beyazıt seçildi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş meritking kingroyal madridbet giriş idealacesports.com