Takma Tırnak Yapıştırıcısı Tırnaktan ve Elden Nasıl Çıkar

featured

Takma tırnak yapıştırıcısı, özellikle kadınlar arasında oldukça popüler bir makyaj malzemesidir. Ancak, tırnaktan veya elden çıkarılması oldukça zahmetlidir. Bu yazımızda, takma tırnak yapıştırıcısını tırnaktan ve elden nasıl çıkaracağınızı adım adım anlatacağız. Bu sayede, takma tırnakların zarar vermeden çıkarılmasını öğrenerek, sağlıklı tırnaklara sahip olabilirsiniz. Ayrıca, yazımızda yer alan ipuçları sayesinde, takma tırnak yapıştırıcısının kolayca çıkarılması için basit yöntemler öğrenecek ve pratik yaparak profesyonel sonuçlar elde edebileceksiniz.

Takma Tırnakların Zararları ve Nasıl Çıkarılacağı

Takma Tırnakların Zararları

Takma tırnakların kullanılması son derece popülerdir, ancak uzun süre kullanmanın zararları da vardır. Takma tırnaklar tırnakların hava almasını engeller ve tırnağın beslenmesini olumsuz yönde etkiler. Takma tırnakların çıkarılması sonucu tırnaklar zayıflar ve kırılmalar başlar. Aynı zamanda, tırnak yüzeyi pürüzlü hale gelir ve doğal parlaklığını kaybederek matlaşır. Takma tırnak kullanımı sonrası tırnaklarda soyulma, yıpranma ve çatlamalar meydana gelebilir.

Takma Tırnakların Çıkarılması

Takma tırnakları çıkarmak oldukça zor olabilir, ancak bu işlemi doğru bir şekilde yapmak tırnakların zarar görmesini önleyecektir. Takma tırnakları çıkarmak için ihtiyaç duyduğunuz malzemeler arasında aseton, sıcak su ve tırnak eti iticisi bulunur. Tırnaklarınızın hepsini aynı oranda emecek sıcaklıktaki bir su ve aseton karışımına batırın. Daha sonra, takma tırnakların yumuşadığından emin olduktan sonra bir cımbız kullanarak hafifçe çekin. Takma tırnaklar çıkmazsa, tırnaklarınızı daha fazla karışımda bekletin. Takma tırnakların çıkarılmasından sonra, tırnaklardaki yapışkan kalıntıları aseton ve yağlı bir el kremi ile temizlemelisiniz. Tırnaklarınızı nemlendirmeyi unutmayın.

Takma Tırnakların Çıkartılmasında İzlenebilecek İki Yöntem

1. Yöntem

Takma tırnakları çıkarmak için ihtiyacınız olan malzemeler arasında aseton, sıcak su ve tırnak eti iticisi bulunur. Bir kaseye eşit miktarda sıcak su ve aseton koyun ve karıştırın. Daha sonra tırnaklarınızın hepsini bu karışıma batırın ve 10-15 dakika bekleyin. Yumuşayan tırnakları cımbız ya da tırnak eti iticisi ile hafifçe çıkarın. Aseton kullanmadan önce tırnak çevresine vazelin sürebilirsiniz. Takma tırnağın bıraktığı yapışkanları temizleyerek işlemi tamamlayın.

2. Yöntem

Biraz pamuğa asetondan bolca dökün ve bunu takma tırnakların üzerini saracak şekilde parmağınıza sarın ve 10-15 dakika boyunca bekletin. Bu yöntem tırnak yapıştırıcısını yumuşatmak için oldukça etkilidir. Bekleme süresi dolduktan sonra gevşemiş olan takma tırnaklarınızı cımbız ile kolayca çıkarabilirsiniz.

Takma Tırnakların Bakımı

Takma tırnakları çıkardıktan sonra tırnaklarınıza bakım yapabilirsiniz. Tırnaklarınızı yarım limon ile ovabilirsiniz. Bu sayede tırnaklar hem daha beyaz hem de beslenmiş olur. Aynı zamanda, tırnakları nemlendirici ile nemlendirmelisiniz.

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Takma Tırnak Yapıştırıcısı Tırnaktan ve Elden Nasıl Çıkar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş meritking kingroyal madridbet giriş idealacesports.com