Süleyman Soylu bakanlığa devam edecek mi?

featured

Seçim sonuçları açıklandıktan sonra yeni kabine hakkında ilk kulis bilgileri sızdı. Bu bilgilere göre Süleyman Soylu’nun bakanlık görevine devam edip etmeyeceği henüz netlik kazanmamış durumda. Soylu’nun göreve devam etme ihtimali göz ardı edilmezken, alternatif isimler de değerlendiriliyor.

Türkiye’deki Cumhurbaşkanlığı Seçimi Sonuçları

Türkiye, dün yeni cumhurbaşkanını seçmek için sandık başına gitti. Oy verme işlemleri sabah saat 08.00’de başladı ve saat 17.00’da sandıkların kapanmasıyla sona erdi. Yüksek Seçim Kurulu, yayın yasağını saat 18.15’te kaldırdı. Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu %47.56 oy alırken, Cumhur İttifakı’nın adayı Recep Tayyip Erdoğan %52.17 oyla cumhurbaşkanı seçildi.

Yeni Kabinede Değişim Bekleniyor

Seçim sonrasında gözler yeni kabineye çevrildi. Mevcut kabineden Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy dışındaki tüm isimlerin milletvekili seçilmesi nedeniyle, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tamamen yeni yüzlerle yola devam etmesi bekleniyor. 14 Mayıs Pazar günü yapılan genel seçimde yemin töreninin yapılmaması, bakanların cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turuna kadar görevlerine devam etmelerine neden oldu. Ancak TBMM’de bu hafta yapılması beklenen yemin töreniyle birlikte bakanların görevleri sona erecek ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçim sonuçları kesinleştikten sonra yeni kabineyi açıklayacak.

Süleyman Soylu’nun Yerine Kim Gelebilir?

Anayasa’ya göre milletvekilleri bakan olamaz, kabineye atanacak isimler parlamento dışından seçilir. İstanbul’dan milletvekili seçilen Süleyman Soylu’nun yerine İçişleri Bakanlığı koltuğu için farklı isimler gündemde. AKP çevrelerinde, Soylu’nun istifa ederek bakanlık koltuğuna oturma olasılığı hala tamamen

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Süleyman Soylu bakanlığa devam edecek mi?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş meritking kingroyal madridbet giriş idealacesports.com