Spor Tokat,Türkiye Fair Play Şeref Diploması Ödülünü Törenle Aldı

featured
Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi tarafından SporTokat Projesi ile Vali Dr. Ozan Balcı’ya 2019 Sportif Fair Play Kariyer dalında Şeref Diploması ödülü verilmesi nedeniyle tören düzenlendi.
Kovid-19 tedbirleri kapsamında Tokat Gençlik Merkezi Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen tören saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.
Törende konuşan Vali Dr. Ozan Balcı, Spor Tokat Projesinin Tokat’ta iki yıldır uygulandığını hatırlattı. Vali Dr. Ozan Balcı, Spor Tokat Projesinin ana gayesinin; spor alt yapısına katkı sağlamak, spor kültürünü oluşturmak; aynı zamanda çocukların en az bir spor dalını öğrenmelerini ya da bir spor dalına ilgi duymalarını sağlamak olduğunu vurguladı. Bu amaçlar doğrultusunda Spor Tokat’ın hızlı adımlarla ilerlendiğini belirten Vali Dr. Ozan Balcı, “Projemizi Milli Eğitim ve Gençlik Spor Teşkilatı ile yaptık. Amacımıza ulaşma yolunda hızlı adımlarla ilerliyoruz. Spor Tokat’ta çok güzel mesafeler elde ettik. Hedefimiz 110 bin öğrencimize beden eğitimi ve spor öğretmenlerimizle, antrenörlerimizle birlikte bir spor dalını öğretmek, spor alt yapısına katkı sağlamak, spor kültürünün gelişmesine katkı sağlamak.” dedi.
Spor Tokat çalışmalarının ilçelerde de devam ettiğini hatırlatan Vali Dr. Ozan Balcı, performansı yüksek sporcuları kulüplere aktarma hedefinin de hızla gerçekleştirildiğinin altını çizdi.
Amacımız Spor Kültürüne Katkı Sağlamak
Pandemi döneminde tüm okullardan da spor kulüpleri kurulmasına destek olunouğunu işaret eden Vali Dr. Ozan Balcı, “Bizim amacımız spor tesisleri yapmaktan daha çok spor kültürüne katkı sağlamak, çocuklarımızın sporla uğraşmalarına katkı sağlamaktı. Ana ilkelerimiz doğrultusunda bu hedefi gerçekleştirdik. Ana sınıfı çocuklarından ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine kadar devam eden bir süreç oldu. Çocuklarımızın büyük bir bölümü bir spor dalını sevmeye ve bir spor dalıyla uğraşmaya başladı. İnşallah bu sistem dalga dalga büyüyecek.” diye konuştu.
Vali Dr. Ozan Balcı, Spor Tokat Projesinde emeği geçenlere teşekkür ederek, “Bu işin gerçekleşmesinde emeği geçen kaymaklarımıza, belediye başkanlarımıza,  Milli Eğitim Teşkilatımıza, Gençlik Spor Bakanlığımız ve teşkilatımıza, özellikle de Gençlik Spor İl Müdürümüz ve ilçe müdürlerimize, bütün ekip arkadaşlarımıza, öğretmenlerimize ve velilerimize teşekkür ediyorum.” dedi.
Tesis Yatırımları Devam Ediyor
Spor Tokat Projesi kapsamında tesis yatırımlarının da yapının devam ettiğini ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, Gençli ve Spor Bakanlığıyla imzalanan protokol doğrultusunda malzeme desteğinin devam ettiğini, yüzme havuzu, kapalı spor salonları, güreş eğitim merkezleri, çok amaçlı spor salonları gibi tesislerin yapımının devam ettiğini belirterek, “Spor Tokat’ta amaç çocuklara sadece bir spor öğretmek, spor kültürüne katkı sağlamak değil, tesisleşmeyi de sağlamaktı. Bir başka amacı kamuoyunun ilgisini çekebilmek, velilerimizi de çocuklarımızı destekler hale getirmekti.” dedi.
Tokat, Tüm Spor Dallarında Madalyaları Alacak
Tokat’ın bütün spor dallarında başarılı olmasının hedeflendiğine dikkati çeken Vali Dr. Ozan Balcı, “İnanıyorum ki orta vadede Tokat sporun bütün dallarında tüm madalyaları alacak, sporda bir numara olacak. Çünkü Spor tokat’ın temelinde beden eğitimi öğretmenlerimizin, antrenörlerimizin, öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin alın teri ve emeği var. Mayası sağlam bir proje oldu. Ben buna canı gönülden inanıyorum. Bütün alanlarda Tokat bir numara olacak. Sadece Türkiye çapında değil dünya çapında da göğsümüzü kabartacak başarılara imza atacak Tokatlı sporcularımız.”  şeklinde konuştu.
Ödül, Spor Tokat Projesinin
Spor Tokat Projesinin aldığı 2019 Yılı Sportif Fair Play Ödülünden büyük mutluluk duyduğunu dile getiren Vali Dr. Ozan Balcı, ödülün projede emeği olan herkes adına alındığının altını çizerek, “Burada bir emeğin sonucunu elde etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Milli Olimpiyat Komitesi her yıl Fair Play ödülleri veriyor. Biz de Spor Tokat’a yaptığımız katkılardan dolayı Fair Play Sportif Kariyer Dalında Şeref Diploması Ödülünü aldık. Her ne kadar ödül benim adıma verilse bile biz bunu Spor Tokat Projesi adına aldık. Bu ödülleri başta öğrencilerimiz olmak üzere, beden eğitimi öğretmenlerimiz, antrenörlerimiz, Milli Eğitim ve Gençlik Spor Teşkilatımız, Tokatlı velilerimiz, kısacası Spor Tokat’ta emeği geçen herkes adına aldık. Emeği geçen herkese çok çok teşekkür ediyorum. Bu kupa bize doğru yolda olduğumuzu gösteriyor. Diğer projelerimizde olduğu gibi Spor Tokat’ta da durmadan, yorulmadan, hız kesmeden, aşkla, şevkle devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.
“İyilik ve Değer Üretiyoruz”
Bir ve beraber olunduğunda güzel işlere imza atıldığına işaret eden Vali Dr. Ozan Balcı, “Spor Tokat Projesi çocuklarımızın, gençlerimizin, sporu sevenlerin, memleketi, milleti sevenlerin projesidir her şeyden önce. Burada iyilik ve değer üretiyoruz. Zaten Fair Play mottosunda da var; iyiye, güzele, doğruya diye. Biz zaten devlet olarak iyiye, güzele, doğruya yönelik olan şeyleri desteklemekten büyük mutluluk duyuyoruz.” dedi.
Pandemide Sporun Önemi Ortaya Çıktı
Pandemi sürecinde Spor Tokat projesinin uzaktan devam ettiğini belirten Vali Dr. Ozan Balcı, “Pandemide sporun önemi de ortaya çıktı. Çocuklarımızın sadece akademik anlamda başarılı olmaları yetmez, aynı zamanda fiziksel, güzel sanatlar alanlarında da çocuklarımızı desteklememiz lazım. Bundan sonraki süreçte spora daha çok destek vereceğiz, alt yapıdaki eksikleri tamamlayacağız. Çok güzel başarılara hep birlikte imza atacağız.” dedi.
Vali Dr. Ozan Balcı, Spor Tokat’ın tüm ülkeye örnek olması gerektiğinin altını çizerek, “Bu kupanın Tokat’a verilmesini layık gören Türkiye Milli Olimpiyat Komitesinin kıymetli başkan ve üyelerine, Fair Play Komisyonu kıymetli başkan ve üyelerine yürekten teşekkür ediyorum. Biz çalışmaya devam edeceğiz, kupa bize motivasyon olacak. Spor Tokat’ı Türkiye’ye örnek yapmamız lazım.” ifadelerini kullandı.
Vali Dr. Ozan Balcı, Spor Tokat projesinin tanıtılmasında emeği geçen yazılı ve görsel basına da teşekkürlerini iletti.
Programa Vali Dr. Ozan Balcı, Gençlik ve Spor İl Müdürü Cemil Çağlar, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali, antrenörler, beden eğitimi öğretmenleri ve sporcular katıldı.

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Spor Tokat,Türkiye Fair Play Şeref Diploması Ödülünü Törenle Aldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş meritking kingroyal madridbet giriş idealacesports.com
Portobet Giriş