takip et takip et
Spor

26 Mayıs 2019 - 21:50:19

SPOR TOKAT’TA BU HAFTA DESTAN YAZDI

Tokat Valiliğimizce hayata geçirilen SPOR TOKAT projesi kapsamında İl Merkez ve İlçelerimizde çalışmalarına devam eden, sporcularımızın 22-26 Mayıs 2019 tarihlerinde elde ettikleri başarılar. TÜRKİYE GÜREŞ FEDERASYONU Büyük Minik Bayanlar Güreş Türkiye Şampiyonası – Bursa 73 Kiloda Aliyenur Gökdemir Türkiye Üçüncüsü olarak Bronz madalya kazandı. SPOR HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ANADOLU YILDIZLAR LİGİ Serbest Güreş Türkiye Finalleri […]

Tokat Valiliğimizce hayata geçirilen SPOR TOKAT projesi kapsamında İl Merkez ve İlçelerimizde çalışmalarına devam eden, sporcularımızın 22-26 Mayıs 2019 tarihlerinde elde ettikleri başarılar.

TÜRKİYE GÜREŞ FEDERASYONU

Büyük Minik Bayanlar Güreş Türkiye Şampiyonası – Bursa

73 Kiloda Aliyenur Gökdemir Türkiye Üçüncüsü olarak Bronz madalya kazandı.

SPOR HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

ANADOLU YILDIZLAR LİGİ

Serbest Güreş Türkiye Finalleri – Samsun

Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü faaliyet prpgramında yer alan ve Samsun İlinde düzenlenen Anadolu Yıldızlar Ligi Güreş Türkiye Finallerinde #SporTokat‘ımızı temsil eden Serbest Güreş Takımımızda mücadele eden sporcularımız 3 Altın,1 Gümüş ve 2 Bronz Madalya alarak ,Takım halinde Türkiye İkincisi oldular.

DERECE YAPAN SPORCULARIMIZ

1-) 38 kilo Bekir Keser Türkiye Şampiyonu Altın Madalya kazandı
2-) 48 kilo Melih Gümüş Türkiye Şampiyonu – Altın Madalya kazandı
3-) 68 kilo Murat Doğan Türkiye Şampiyonu Altın Madalya kazandı
4-) 44 kilo Mertcan Ölmez Türkiye İkincisi – Gümüş Madalya kazandı
5-) 41 kilo Abdullah Güngördü Türkiye Üçüncüsü – Bronz Madalya kazandı
6-) 52 kilo Ö. Baki Şahin Türkiye Üçüncüsü – Bronz Madalya kazandı

Grekoromen Güreş Türkiye Finalleri – Samsun

1-) 48 Kilo Sefa Yıldırım Türkiye Üçüncüsü olarak Bronz madalya kazandı

OKUL SPORLARI

Yıldız Kızlar Futbol Türkiye Şampiyonası – Konya

Erbaa Tepeşehir Yatılı Bölge Okulu Yıldız Kız takımımız büyük bir başarı elde ederek,TÜRKİYE İKİNCİSİ oldular.

TÜRKİYE ATLETİZM FEDERASYONU

Komple Atlet Ligi Finalleri ve Olimpik Deneme Yarışmaları -İzmir

1-) Yıldız Kızlarda Yaren Yıldırım Türkiye Şampiyonu olarak Altın Madalya kazandı

2-) Yıldız Erkeklerde Davut Gürel Türkiye Şampiyonu olarak Altın Madalya kazandı

U14 ATLETİZM FESTİVALİ – BİNGÖL

Tokat İl Karması Takımımız Şampiyon oldu.

Ferdi Derece Yapan Sporcularımız

1-) Elyas Hemati
60 metre Birinci
1000 metre Birinci

2-) Mustafa Arslan
Fırlatma Topu Birinci

3-) Arda Emir Bozdemir
Uzun Atlama İkinci

4-) 5*80 Metre Bayrak Takımı İkinci
Rahat Mustafa Şahin
Ahmet Yaşkın
Wesam Alkarboly
Arda Emir Bozdemir
Mustafa Arslan

5-) Buse Apay
Uzun Atlama Birinci

6-) Cafer Bulut Yıldırım
Uzun Atlama Birinci

7-) Selahattin Sefa Çetin
Yüksek atlama Üçüncü

😎 Berrak Sallaler
Yüksek Atlama Üçüncü

9-) Buse Taş
60 metre Üçüncü

SPOR TOKAT TURNUVALARI

A-) Kulüpler Arası Satranç İl Birinciliği – Tokat Gençlik Merkezi

1-Tokat Özgem Spor Kulübü – Birinci
2-Tokat Gençlik ve Spor Kulübü – İkinci
3 -Tokat Bilgi Spor Kulübü – Üçüncü
4-Tokat Anadolu Gençlik Spor Kulübü – Dördüncü

B-) Kulüpler Arası U10 Basketbol İl Birinciliği
1- Olimpik Spor Kulübü – Birinci
2- Hentbol Spor Kulübü – İkinci
3-Karşıyaka Spor Kulübü – Üçüncü

C-) Kulüpler Arası U11 Basketbol İl Birinciliği (Devam Ediyor)

D-) Kulüpler Arası U13 Futbol Ligi Müsabakaları (Devam Ediyor)

E-) KYK Yurtlar Arası Bilek Güreşi ve Dart Turnuvası Finalleri – Tokat Gençlik Merkezi Mehmet Akif İnan Spor Salonu ve Gülsüm Ana yurdumuzda yapıldı.

Derece giren sporcularımızı ve Antrenörlerimizi tebrik eder başarılarının devamını dileriz


Kaynak

https://www.facebook.com/Tokat.GHSIM/posts/2181827271933316?__tn__=K-R

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

SafaTV © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR