Spor Tokat’a Sportif Fair Play Ödülü

featured
Vali Dr. Ozan Balcı, Spor Tokat kapsamında Türkiye’de sportif faaliyetlerde örnek ve başarılı çalışmaları ile Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi tarafından Sportif Fair Play Kariyer dalında Şeref Diploması ödülü aldı.
Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) tarafından verilen 2019 Türkiye Fair Play Ödülleri’nin kazananları açıklandı.
Bu yıl 38’incisi verilen Türkiye Fair Play Ödülleri’nde Vali Dr. Ozan Balcı,  Spor Tokat kapsamında Tokat genelinde Valiliğimiz koordinesinde yürütülen örnek ve başarılı projeleri ile Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi tarafından Sportif Fair Play Kariyer dalında Şeref Diploması ile ödüllendirildi.
Spor Tokat projesi ile her çocuğun bir spor dalı ile uğraşmasının ya da bir sporu sevmesinin amaçlandığını ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, “Valiliğimiz koordinesinde Spor Tokat projesini başlattık. İl ve ilçelerde kurulan Yürütme, İzleme ve Değerlendirme Kurulları ve Teknik Kurullar marifeti ile yürütülen, sürekli takip edilen ve 612 bin Tokatlının destek verdiği Spor Tokat, komple bir sportif faaliyettir.
Spor Tokat’ın hedef kitlesi, anaokulundan üniversiteye kadar tüm çocuklarımız, gençlerimiz, dezavantajlı gruplar, devlet koruması altındaki çocuklarımızdır.Spor Tokat ile çocuklarımızın ve gençlerimizin, yetenek ve istekleri doğrultusunda en az bir spor branşı ile tanışmaları, sporu sevmeleri, özgüvenlerinin gelişmesi, sporu yaşam biçimi haline getirmeleri ve böylece toplumda spor kültürünün oluşması; obezite ve her türlü zararlı alışkanlık ile mücadele etmek amaçlandı.
Spor Tokat kapsamındaki çocuk ve gençlerimizin spor hayatlarındaki gelişimlerinin izlenebilmesi ve des- teklenmesi için mevcut spor kulüplerinin yanı sıra yeni kurulması sağlanan gençlik ve spor kulüpleri ile okul spor kulüpleri sürece dahil edildi. Başarılı sporcularımız desteklenerek profesyonel spor kulüplerine yönlendiriliyor.” dedi.
Spor Tokat projesine tüm Tokatlı vatandaşların sahip çıktığını ve destek verdiğini kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı, “Her ne kadar ödül şahsıma verilmiş olsa da Spor Tokat projesinde emek, gayret ve destekleri ile sporun ve sporcunun yanında olan il protokolümüz, ilçe kaymakamlarımız, milletvekillerimiz, belediye başkanlarımız, Gençlik ve Spor İl ve İlçe Müdürlerimiz, Milli Eğitim İl ve İlçe Müdürlerimiz, okul müdürlerimiz, antrenörlerimiz, beden eğitimi öğretmenlerimiz, sporcularımız,velilerimiz, tüm eğitim ve spor camiamız, kısacası tüm Tokatlı hemşehrilerim adına alıyorum. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum.
Ayrıca, yüz yılı aşkın geçmişi ile Türk sporunun en köklü paydaşlarından birisi ve Türk sporunun gelişimi için çalışan Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi’ne, Spor Tokat’a Sportif Fair Play Kariyer dalında verdiği  Şeref Diploması ödülü nedeniyle teşekkür ediyorum.” dedi.
Bu yıl yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle ödül töreni düzenlenmeyecek olan TMOK 2019 Türkiye Fair Play Ödülleri’nin sahipleri şöyle:
Sportif Fair Play Kariyer Dalı:
Büyük ödül: İbrahim Çolak (Milli cimnastikçi)
Şeref diploması: Ozan Balcı (Tokat Valisi)
Şeref diploması: A Milli Kadın Voleybol Takımı
Kutlama mektubu: Aynur Onur Çiftçi (Yazar)
Sportif Fair Play Davranış Dalı:
Büyük ödül: Beknaz Almazbekov (Futbolcu)
Şeref diploması: Konya Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Judo Takımı
Şeref diploması: Galatasaray 10 Yaş Altı ve Fenerbahçe 9 Yaş Altı futbol takımları
Sportif Fair Play Tanıtım Dalı:
Büyük ödül: Fehmi Özgüler (Spor yazarı)
Şeref diploması: Güven Gündüz (Basketbol antrenörü)
Şeref diploması: Timuçin Nalbant (Muhabir)
Kutlama mektubu: Gaziantep Büyükşehir Belediyesi

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Spor Tokat’a Sportif Fair Play Ödülü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş meritking kingroyal madridbet giriş idealacesports.com