takip et takip et
Manşet

17 Eylül 2020 - 09:21:23

SOKAK HAYVANLARI İÇİN BİR KAP SU, BİR KAP MAMA, BİR KALP SEVGİ

Tokat Belediyesi şehir merkezine monte ettiği, kedi evleri ve beslenme odakları ile sokak hayvanlarının aç ve susuz kalmaması, doğal yaşamlarını sağlıklı bir şekilde idame ettirmelerine yardımcı olmaya devam ediyor. Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’nun yönergeleri ile Tokat’ın çeşitli noktalarında sokak hayvanları için hazırlanan su ve mama kaplarını, beslenme odaklarını ve kedi evlerini monte eden belediye […]

Tokat Belediyesi şehir merkezine monte ettiği, kedi evleri ve beslenme odakları ile sokak hayvanlarının aç ve susuz kalmaması, doğal yaşamlarını sağlıklı bir şekilde idame ettirmelerine yardımcı olmaya devam ediyor.
Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’nun yönergeleri ile Tokat’ın çeşitli noktalarında sokak hayvanları için hazırlanan su ve mama kaplarını, beslenme odaklarını ve kedi evlerini monte eden belediye ekipleri konu hakkında duyarlılık ve farkındalık da oluşturuyorlar.
SOKAĞA UZANAN SEVGİ ELİ
Sokak hayvanlarının havaların mevsim normallerinin üzerinde seyrettiği günlerde su içebilmesinin çok önemli olduğunu belirten Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Veteriner İşleri Müdürlüğü’nün programlı bir şekilde beslenme odaklarını ve kedi evlerini kontrol ettiklerini söyledi.
Başkan Eroğlu konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Yaratılanı sev, yaratandan ötürü düsturu ile Allah’ın bize emaneti olan sokak hayvanlarımıza, can dostlarımıza su ve mama desteği vermeye devam ediyoruz. Özellikle sıcak havalarda su ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri onlar için hayati önem taşıyor. Veteriner İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz günlük olarak beslenme odakları ve kedi evlerinde mama ve su takviyesi yapıyorlar. Ayrıca sokak hayvanlarımız için özel taşıma aracımız da mevcut. Onlardan sevgi elimizi asla çekmiyoruz. Tüm vatandaşlarımızdan ricamız evlerinin ve dükkânlarının önüne sokak hayvanları için bir kap su ve bir kap mama koymalarıdır. Bu konuda hassasiyet gösteren Tokat’ımızda çok fazla gönüllü insanlar var, ben hepsine teşekkür ediyorum, Allah razı olsun” dedi.


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

SafaTV © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR