ŞEHİT UZMAN ÇAVUŞ DOĞAN’IN NAAŞI TOKAT’A GETİRİLDİ

featured

Şırnak’ın Bestler Dereler bölgesinde teröristlerle çıkan çatışmada Şehit olan 3 Jandarma personelinden Uzman Çavuş Bayram Doğan (26)’ın naaşı saat 00.30 gibi Tokat Havalimanı’na indirildi. Burada il protokolü tarafından törenle karşılanan şehit Uzman Çavuş Bayram Doğan’ın naaşı bugün düzenlenecek tören öncesi Turhal ilçesine gönderildi

Şırnak Jandarma Bölge Komutanlığı ve Şırnak İl Jandarma Komutanlığı sevk ve idaresinde, Şırnak-Merkez Bestler Dereler bölgesinde J-SİHA, Atak Taarruz Helikopterleri ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı desteğinde, 15 Mayıs tarihinde JÖH, Jandarma Komando ve Güvenlik Korucularının katılımıyla icra edilen nokta operasyonunda, 1 PKK/KCK bölücü terör örgütü mensubu silahıyla birlikte etkisiz hale getirildi.
Devam eden operasyon kapsamında 16 Mayıs günü icra edilen arazi araması esnasında mağarada sıkıştırılan bir grup terörist ile sıcak temas sağlandı. Çıkan silahlı çatışma sonucunda; 2 terörist daha silahıyla birlikte etkisiz hale getirildi. Operasyonda toplam 3 terörist etkisiz hale getirildi. Operarasyında 3 Jandarma personeli ve 1 Güvenlik Korucusu şehit oldu. Bölgede operasyonlara devam ediyor.
Çakırsöğüt 3. Jandarma Komando Tabur Komutanlığı emrinde görevli iken Şırnak İli Bestler Dereler bölgesinde operasyon esnasında şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Bayram Doğan’ın acı haberi Tokat’ın Turhal ilçesine bağlı Çayıraltı köyündeki baba ocağına ulaşmıştı. Havva ve Necati Doğan çiftinin 5 çocuğundan biri olan ve bekar olduğu öğrenilen şehit Uzman Çavuş Bayram Doğan’ın (26) naaşı Şırnak’ta düzenlenen törenin ardından uçakla Tokat Havalimanı’na getirildi. Şehidin naaşı burada İl protokolü tarafından karşılandı. Ardından ikindi namazına müteakip defnedileceği Turhal ilçesine götürüldü.

 

 

 

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
ŞEHİT UZMAN ÇAVUŞ DOĞAN’IN NAAŞI TOKAT’A GETİRİLDİ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş meritking kingroyal madridbet giriş idealacesports.com
Portobet Giriş