takip et takip et
Manşet

18 Mart 2021 - 14:39:00

Şehit Aileleri ve Gazilere Devlet Övünç Madalyası Tevdi Edildi

Vali Dr. Ozan Balcı, 81 ilde eş zamanlı olarak düzenlenen Devlet Övünç Madalyası Tevcih töreni kapsamında İlimizdeki şehit yakınlarına ve gazilere madalyalarını ve nişanlarını tevdi etti. Valilik Toplantı Salonunda düzenlenen törende Cumhurbaşkanlığımız himayelerinde Şehit Kadir Yıldırım’ın babası Mahmut Yıldırım, şehit Bünyamin Duymaz’ın eşi Hatice Duymaz, Gazi Muhammed Çeçen, Gazi Sefa Dehşet, Gazi Nurullah Cici, Gazi […]

Vali Dr. Ozan Balcı, 81 ilde eş zamanlı olarak düzenlenen Devlet Övünç Madalyası Tevcih töreni kapsamında İlimizdeki şehit yakınlarına ve gazilere madalyalarını ve nişanlarını tevdi etti.
Valilik Toplantı Salonunda düzenlenen törende Cumhurbaşkanlığımız himayelerinde Şehit Kadir Yıldırım’ın babası Mahmut Yıldırım, şehit Bünyamin Duymaz’ın eşi Hatice Duymaz, Gazi Muhammed Çeçen, Gazi Sefa Dehşet, Gazi Nurullah Cici, Gazi Sadık Kucur, Gazi Raif Ay’a Devlet Övünç Madalyası ve Beratları Vali Dr. Ozan Balcı tarafından  tevdi edildi.
Vali Dr. Ozan Balcı Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevcih Töreninde yaptığı konuşmada şehit yakınları ve gazilerin ülkemizin ve milletimizin baş tacı olduğunu söylei.
Vali Dr. Ozan Balcı, “Şehitlerimiz, bizler sokakta caddede rahat yaşayalım, evimizde rahat yatalım, işimizde tarlada rahat çalışalım diye canlarını kanlarını seve seve bu topraklar için verdiler. Bizler bugün huzur ve refah içerisinde özgürce yaşıyorsak, bunu devlet olarak millet olarak şehitlerimize ve gazilerimize borçluyuz. Onlar bizim kahramanlarımız. Bizi millet yapan değerlerimiz. Allah şehitlerimize rahmet eylesin. Gazilerimize sağlık ve afiyet diliyorum. Onları her zaman önemsiyoruz. Dertleri derdimizdir. Şehit ailelerimiz ve gazilerimizle biz bir bütünüz. Onları baş tacı etmek millet olmanın gereğidir. Onlara saygı ve ihtimam göstermek milleti millet yapan bir borç. Bugün burada Sayın Cumhurbaşkanımız adına devlet övünç madalyası ve beratını kahramanlıklarının, fedakarlıklarının nişanesi olarak devlet ve millet adına takdim ediyoruz. Her zaman yanınızdayız, yakınınızdayız.” diye konuştu.
Törene Garnizon Komutanı Ayhan Ocak, İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, İl Jandarma Komutanı Vekili Vedat Türkmen, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mahmut Özdemir, şehit aileleri ve gaziler katıldı.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

SafaTV © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR