Sarp ve dik yamaçlardan oto yollara çelik koruma

featured

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Karayolları Genel Müdürlüğü’nün güvenli geçişleri sağlamak için dik ve sarp yamaçlardaki yollarda çelik ağ kaplama çalışmalarını başarıyla yürüttüğünü belirtti. Toplamda 4 milyon 596 bin 980 metrekarelik çelik ağ uygulandı. Trabzon ve Kastamonu gibi bölgelerde en yüksek çelik ağ uygulamalarının gerçekleştiği vurgulandı. Devam eden çalışmalarla 2024 yılına kadar yaklaşık 30 bin metrekarelik çelik ağ döşenmesi planlanıyor. Çeşitli bölgelerde yapılan çelik ağ uygulamalarıyla Türkiye genelinde yol güvenliğinin artırılması ve sürücülerin emniyetli seyahat etmelerinin hedeflendiği belirtildi.

Uraloğlu: Yollarda Emniyetli Geçiş Sağlanıyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen çelik grid ağ kaplama çalışmalarının, dik ve sarp yamaçlardaki yollarda emniyetli geçişi sağladığını belirtti. Yol kenarlarında oluşabilecek kaya düşmesi riskine karşı sürücüleri korumak amacıyla gerçekleştirdikleri çalışma kapsamında toplam 4 milyon 596 bin 980 metrekarelik çelik ağ kaplaması yapıldığını açıkladı.

En Çok Uygulama Trabzon ve Kastamonu'da

En fazla çelik ağ uygulamasının Trabzon ve Kastamonu gibi sarp ve dik yamaçlarıyla öne çıkan bölgelerde gerçekleştirildiğini vurgulayan Bakan Uraloğlu, ülke genelinde çelik tel ağ ve halka ağ ile toplam 587 bin metre karelik uygulamanın Trabzon 10. Bölge Müdürlüğü'ne bağlı yol ağında yapıldığını belirtti. Kastamonu 15. Bölge Müdürlüğü'ne bağlı yol ağında ise 764 bin 250 metre kare çelik ağ uygulaması gerçekleştirildiğini ifade etti.

Yol Güvenliği İçin Devam Eden Çalışmalar

Bakan Uraloğlu, Türkiye genelinde yol güvenliğini sağlamak amacıyla çelik ağ uygulamalarının devam ettiğini dile getirdi. 2024 yılı sonuna kadar yaklaşık 30 bin metrekarelik çelik ağ döşenmesinin planlandığını aktaran Uraloğlu, çelik ağlar ile vatandaşların güvenli bir şekilde seyahat etmelerini hedeflediklerini belirtti.

Bölge Bölge Çelik Ağ Uygulamaları

Karayolları Genel Müdürlüğü'nün sorumluluğundaki yol ağlarında çelik ağ uygulamalarının detayları ise şu şekilde:

Mersin 5. Bölge Müdürlüğü

Mersin'de toplam 48 bin 200 metrekare çelik ağ uygulaması yapıldı.

Kayseri 6. Bölge Müdürlüğü

Kayseri'de Niğde ilinde Ulukışla-Pozantı Devlet Yolu'nda 26 bin metrekare çelik ağ uygulaması gerçekleştirildi.

Samsun 7. Bölge Müdürlüğü

Samsun'da Amasya ve Çorum gibi illerde toplamda 453 bin metrekare çelik ağ uygulaması tamamlandı.

Elazığ 8. Bölge Müdürlüğü

Elazığ'da Malatya, Elazığ, Bingöl ve Tunceli illerinde 282 bin metrekarelik çelik ağ uygulaması gerçekleştirildi.

… (Devam eden bölge bazlı çelik ağ uygulamaları)

Bu çalışmalarla Türkiye genelinde yol güvenliğinin arttırılması ve sürücüler ile vatandaşların emniyetli bir şekilde seyahat etmeleri hedefleniyor.

Daha Fazla Bilgi İçin: Benzer Konulardaki Diğer Yazılar

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Sarp ve dik yamaçlardan oto yollara çelik koruma

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş meritking kingroyal madridbet giriş idealacesports.com
Portobet Giriş