Sakin Şehir Güdül, Adrenalin tutkunlarına ev sahipliği yapıyor

featured
Başkentin "sakin şehir" ünvanlı ilçesi Güdül'ün Bizans döneminden kaldığı tahmin edilen İnönü Mağaraları, adrenalin tutkunlarını ağırlıyor. Uluslararası standartlara uygun UIAA sertifikalı ekipman kullanarak 2012'den bu yana kayalıktan halatla atlama (rope jumping) ile uğraşan RJTurkey ekibi rehberliğinde 15-17 Eylül'de Ankara'da ilk kez düzenlenen etkinlikte, 70 metrelik kayalıktan halatla atlama deneyimi yaşayan extrem spor tutkunları heyecanlı anlar yaşadı. ( Emin Sansar - Anadolu Ajansı )

“Güdül, Başkentin Sakin Şehir unvanlı ilçesi olarak, ‘halatla atlama’ tutkunları için ideal bir mekan olarak dikkat çekiyor. İlçenin tarihi İnönü Mağaraları, extrem spor tutkunlarına ev sahipliği yaparak, 150 kişiye heyecan dolu bir deneyim yaşattı. Ankara’da ilk defa gerçekleşen halatla atlama etkinliği, 70 metre yüksekliğindeki bir kayalıktan gerçekleştirildi ve katılımcılar unutulmaz anlar yaşadılar.”

Ankara’nın “sakin şehir” unvanlı ilçesi Güdül’ün Bizans döneminden kaldığı tahmin edilen İnönü Mağaraları, heyecan arayanlar için eşsiz bir deneyim sunuyor. Kayalıklardan halatla atlama (rope jumping) sporuyla ilgilenen RJTurkey ekibi tarafından düzenlenen etkinlik, 15-17 Eylül tarihlerinde Ankara’da gerçekleşti. Uluslararası standartlara uygun UIAA sertifikalı ekipmanlar kullanılarak gerçekleştirilen etkinlikte, spor tutkunları 70 metrelik kayalıklardan halatla atlama deneyimi yaşadı. Etkinliğe aileleri ve yakınlarıyla birlikte 150 sporcu katıldı. Atlama noktasının yanında bulunan ve Bizans döneminden kalma olduğu tahmin edilen İnönü Mağaraları ve tünelleri de etkinliğe katılanlara keşfetme imkanı sundu. Güdül Belediye Başkanı Muzaffer Yalçın, etkinlik alanını ziyaret ederek bölgenin tarihi değerine dikkat çekti. Yalçın, daha önce deneme yapıldığını ve Kültür ve Turizm Bakanlığı ile gerekli izinlerin alındığını belirtti. Başkan Yalçın, gelecek dönemlerde de bu etkinliği sürekli hale getirme niyetinde olduklarını ve Ankara’ya kazandıracakları bir etkinlik olduğunu ifade etti. Rope jumping sporu, insanların adrenalini yüksek seviyelere çıkaran farklı bir etkinlik. Güdül’ün “Sakin Şehir” unvanına uygun olan bu etkinlik, hem hareket hem de sakinlik sunuyor. Başkan Yalçın, yurt dışından da misafirlerin gelmesini beklediklerini söyledi. Güdül’ün birçok doğal güzelliğe sahip olduğunu ve tarihi Roma hamamı, kaplıcaları ve mağaralarıyla ziyaretçilere farklı deneyimler sunabileceğini vurguladı. Güdül’ün turistik değerlerini tüm Ankaralılar ve herkesi ziyarete davet etti. Etkinliğe katılan Rope jumping yapan Enes Top, 2 hafta boyunca heyecanla beklediğini ve tereddüt yaşadığını ancak gelince tüm kaygılarının ortadan kalktığını söyledi. Ortamın güzel ve insanların samimi olduğunu ifade eden Top, atlarken heyecanlandıklarını ve bacaklarında bir titreme hissi olduğunu anlattı. Atladıktan sonra ise hafiflik hissi yaşadığını ve bu deneyimi herkese tavsiye ettiğini belirtti.

İsmail Kartal da etkinliğin eğlenceli ve zevkli olduğunu söyledi. Türkiye’nin dört bir yanından gelen arkadaşlarıyla burada dolu dolu bir aktivite gerçekleştirdiklerini paylaşan Kartal, ekibin profesyonelliklerini vurguladı. Güvenlik açısından herhangi bir sıkıntı yaşanmadığını belirten Kartal, atlamaların oldukça zevkli olduğunu ve adrenalin bağımlılığı yarattığını dile getirdi. Güvenlik önlemlerinin üst düzeyde olduğunu söyleyen Kartal, atlamanın ardından süzülmeyi beklemenin de keyifli olduğunu ifade etti. Başkentin “sakin şehir” ünvanını taşıyan Güdül, adrenalin dolu bir etkinlik olan rope jumping’in yanı sıra doğal güzellikleriyle de ziyaretçilerine unutulmaz bir deneyim sunuyor.

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Sakin Şehir Güdül, Adrenalin tutkunlarına ev sahipliği yapıyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir