takip et takip et
Manşet

17 Şubat 2020 - 13:56:42

Sahipsiz Hayvanlarımız Artık Sahipsiz Değil

Vali Dr. Ozan Balcı, mücavir alanlar dışında sahipsiz yaralı hayvanların tedavisinde kullanılmak üzere İl Özel İdaresi sorumluluğunda alınan Hayvan Ambulansının tanıtım programına katıldı. İl Özel İdaresi ile Veteriner Hekimler Odası arasında yapılan protokol ile belirtilen telefon numarasına yapılan ihbarlar üzerine ambulans ile gidilerek alınacak hasta ya da yaralı hayvanlarımıza ilk müdahalesi yerinde yapılacak. Daha sonra […]

Vali Dr. Ozan Balcı, mücavir alanlar dışında sahipsiz yaralı hayvanların tedavisinde kullanılmak üzere İl Özel İdaresi sorumluluğunda alınan Hayvan Ambulansının tanıtım programına katıldı.

İl Özel İdaresi ile Veteriner Hekimler Odası arasında yapılan protokol ile belirtilen telefon numarasına yapılan ihbarlar üzerine ambulans ile gidilerek alınacak hasta ya da yaralı hayvanlarımıza ilk müdahalesi yerinde yapılacak. Daha sonra en yakın veteriner hekim kliniğine ulaştırılan hayvanlarımız tedavilerinin ardından alındıkları ortama tekrar bırakılacak.

Mücavir alan dışında kalan bir köyde, karayolunda kaza yapmış, yaralanmış, bakımsız hayvanların tedavisinde kullanılmak üzere 0356 212 65 66 nolu telefonla 7-24 hizmet verecek ambulansın Cumhuriyet Meydanında düzenlenen tanıtım programında konuşan Vali Dr. Ozan Balcı, “Sahipsiz hayvanlarımız artık sahipsiz değil.” dedi.

İl Özel İdaresi bütçesi ile alınan Veteriner Hekimler Odası, İl Özel İdaresi, Milli Parklar Şube Müdürlüğü ve Tokat Belediyesinin birlikte hizmet vereceği hayvan ambulansı ile yaralı hayvanlara sahip çıkılacağını kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı, “Sahipsiz hayvanlarımız artık sahipsiz değil. Kanadı kırık bir kuşa ya da güvercine, ayağı kırık sahipsiz bir kediye ya da köpeğe bizim gönlümüz razı olmaz. Onlar bize emanettir. Hayvanları sevmeliyiz ve korumalıyız.” dedi.

Memleketi ve milleti sevmenin börtüyü böceği, kurdu kuşu, havayı suyu toprağı sevmek olduğunu ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, “Aracımız Tokat’ımıza hayırlı ve uğurlu olsun. Tüm Tokat sınırları içerisinde belirtilen numara arandığı zaman ambulansımız gidip yaralı hayvanları alıp tedavileri yaptırılacak. Aracın alınmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Tanıtım programına Vali Dr. Ozan Balcı’nın yanı sıra Garnizon Komutanı Ayhan Ocak, Cumhuriyet Başsavcısı Aydın Turhan, İl Genel Meclis Başkanı Erol Duyum, İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, protokol menspları ve Veteriner Hekimler Odası Başkanı Seyit Sami Karyağdı katıldı.


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

SafaTV © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR