takip et takip et
Manşet

12 Nisan 2021 - 13:53:21

Sahipsiz Hayvanları Koruma Birliğinin Meclis Toplantısı Yapıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Türkiye’de ilk olarak Tokat’ta kurulan ve örnek olan Tokat Sahipsiz Hayvanları Koruma Birliği Meclis Toplantısını Birlik Başkanı Vali Dr. Ozan Balcı başkanlığında yaptı. 26 Haziran Atatürk Kültür Sarayı’nda düzenlenen toplantıda Birlik faaliyet planı ve çalışma yol haritası belirlendi. İl, ilçe ve belde belediyeleri ile İl Özel İdaresinin üye olduğu birliğin […]

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Türkiye’de ilk olarak Tokat’ta kurulan ve örnek olan Tokat Sahipsiz Hayvanları Koruma Birliği Meclis Toplantısını Birlik Başkanı Vali Dr. Ozan Balcı başkanlığında yaptı.
26 Haziran Atatürk Kültür Sarayı’nda düzenlenen toplantıda Birlik faaliyet planı ve çalışma yol haritası belirlendi.
İl, ilçe ve belde belediyeleri ile İl Özel İdaresinin üye olduğu birliğin kurulmasında emeği geçenlere teşekkür eden Vali Dr. Ozan Balcı, birliğin sorumluluk alanının Tokat’ın tüm ilçe ve beldelerini kapsadığını belirtti. Tokat’ta yabani hayvanlar da dahil olmak üzere sahipsiz sokak hayvanlarının koruma altına alınacağını kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı, “Türkiye’nin en güzel sahipsiz hayvanları koruma birliği olacak. Yabani ve evcil, kanatlı ve kanatsız bütün hayvanlarımız sevgi ve şefkatle muamele görecek. Mahlukata şefkat bizim görevimiz. Tokatlılar, memleketini, milletini seven insanlar olarak; kurduyla kuşuyla, börtüsüyle böceğiyle, havasıyla, suyuyla, toprağıyla tüm memleketi sever.  İlin Valisi başta olmak üzere, belediye başkanları, özellikle İl Özel İdaresi, bütün ilçe ve belde belediye başkanları ile beraber planlamamızı yaptık, projeleri geliştiriyoruz. En kısa zaman içerisinde proje bitirilip temel atılacak. Türkiye’nin en güzel hayvan barınağını içeren birliklerinden biri olacak. En önemlisi tüm Tokat’ı kapsaması, birliğimiz Türkiye’ye örnek olacak.” diye konuştu.
Yapılan işin hayırlı bir iş olduğunu da belirten Vali Dr. Ozan Balcı, projede emeği geçenlere ve projeyi destekleyenlere teşekkür etti.
200 Dönümlük Alana Birlik ve Hayvan Barınağı
Sahipsiz Hayvanları Koruma Birliği ve barınağının yaklaşık 200 dönüm alana kurulacağını söyleyen Vali Dr. Ozan Balcı “OSB’de yer bulduk. Hayvan barınağının projesini çizdiriyoruz, Türkiye’ye örnek bir proje olacak. Hayvanların tedavisi, ameliyatı, bakımı, rehabilitasyonu kısacası her şeyi orada yapılacak.” şeklinde konuştu.
Toplantıya Vali Dr. Ozan Balcı, Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Vali Yardımcısı Remzi Oğuz, İl Genel Meclis Başkanı Erol Duyum, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep Gökçe, ilçe ve belde belediye başkanları, il genel meclisi ve belediye meclisi üyeleri katıldı.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

SafaTV © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR