takip et takip et
Manşet

3 Şubat 2021 - 12:03:47

Sahipsiz Hayvanlar İçin Türkiye’de Bir İlk!

Türkiye’ye örnek olacak Tokat İli Sahipsiz Hayvanları Koruma Birliği’nin kurulması kararı Resmi Gazetede yayımlandı. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan imzalı 3474 numaralı üst yazısında; “Tokat İli Sahipsiz Hayvanları Koruma Birliği’nin kurulmasına, 5355 sayılı Mahalli İdare Birlikleri Kanununun 4’üncü maddesi gereğince izin verilmiştir.” denildi. Tokat’ta sahipsiz hayvanların en iyi şekilde korunmasını sağlamak amacıyla Valiliğimiz koordinesinde tüm […]

Türkiye’ye örnek olacak Tokat İli Sahipsiz Hayvanları Koruma Birliği’nin kurulması kararı Resmi Gazetede yayımlandı.
Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan imzalı 3474 numaralı üst yazısında; “Tokat İli Sahipsiz Hayvanları Koruma Birliği’nin kurulmasına, 5355 sayılı Mahalli İdare Birlikleri Kanununun 4’üncü maddesi gereğince izin verilmiştir.” denildi.
Tokat’ta sahipsiz hayvanların en iyi şekilde korunmasını sağlamak amacıyla Valiliğimiz koordinesinde tüm belediyeler ve İl Özel İdaresi ile Sahipsiz Hayvanları Koruma Birliği kuruldu.
Vali Dr. Ozan Balcı, Tokat merkez, ilçe, belde ve köylerde sahipsiz hayvanlarının en iyi şekilde korunması ve her türlü mağduriyetlerinin önlenmesi için 3 Şubat 2021 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan kararla Türkiye’de tek ve örnek olan Tokat Sahipsiz Hayvanları Koruma Birliği’nin kurulduğunu söyledi.

????????????????????????????????????


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

SafaTV © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR