Saçları için yılan yağı kullananların yorumları ve şikayetleri

featured

Saç sağlığı için yılan yağı kullanmak son yıllarda popüler bir yöntem haline geldi. Peki, saçlarını yılan yağıyla besleyenlerin yorumları ve şikayetleri neler? Bu yazımızda, yılan yağı kullanan kullanıcıların deneyimlerini ve saçlarına etkisini öğrenebilirsiniz. Yılan yağı saçları besleyerek, kepeklenmeyi önleyerek ve saç dökülmesini azaltmaya yardımcı olur. Kullanıcılar, yılan yağı sayesinde saçlarının daha parlak, yumuşak ve sağlıklı hale geldiğini belirtiyorlar. Ancak bazı kullanıcılar, yılan yağının kokusunun ağır olduğunu ve uygulama sonrası saçlarda yağlanma hissi oluştuğunu söylüyorlar. Genel olarak, yılan yağının saç sağlığına faydaları olduğu ve düzenli kullanım sonrası olumlu sonuçlar verdiği görülmektedir.

Yılan Yağı Nedir ve Kullanım Alanları Nelerdir?

Yılan yağı, isminden de anlaşılacağı gibi yılanlardan elde edilen doğal bir yağdır. Geçmişten günümüze çeşitli amaçlar için kullanılmıştır. En çok kullanıldığı alanlardan biri saç bakımıdır. Yılan yağı saç dökülmesini önler, saçların hızla uzamasına yardımcı olur ve saçları gürleştirir. Ayrıca cilt sağlığı için de kullanılabilmektedir. Yılan yağı içindeki antioksidanlarla cildi nemlendirir, cilt lekeleri ve sivilceleri tedavi eder.

Yılan Yağı Kullanan Kişilerin Gözünden

Yılan yağı kullanan kişilerin yorumları, ürün hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyenler için çok önemlidir. İşte farklı kullanıcıların yılan yağı hakkında görüşleri:

1. Saçları Gürleştiren ve Uzatan Doğal Bir Ürün

 • “Ben yılan yağını 1 aydır kullanıyorum. Tam olarak cm veremesem de yılan yağı saçlarımı uzattı. Ayrıca saçlarımı parlattı ve yumuşattı. Bu sayede saçlarımı çok kolay tarıyorum. Yılan yağını kullanmanızı öneririm.”
 • “Benim normalde saçlarım seyrekti ve çok cansızdı. Yılan yağı kullandıktan sonra saçlarım gürleşti ve artık parlak görünmeye başladı. Bu yağın bende herhangi bir uzatma etkisi olmasa da saçımı dolgunlaştır ve çok iyi geldi, tavsiye ediyorum.”
 • “Ben yılan yağını kullandım bir süre ve saçlarımı çok hızlı uzatmıştı. Tekrar kullanmaya başlama fikrim var.”

2. Sahte Ürünlerden Uzak Durun

 • “Ben de yılan yağını kullandım saçıma ama saçımı yağlandırmaktan başka etkisini göremedim. Hal böyle olunca aktara sordum bu durumu ve düzenli kullanmamışsındır dedi. Ben bilemiyorum belki herkeste aynı etki olmaz ama bende olumlu bir sonuç göstermedi.”
 • “Ben yılan yağı kullanmıştım ve ilk başlarda etkisini görmüştüm. Fakat daha sonra o yağın aynısını bulamadım ve farklı aldım. Bu kez bir faydası olmadı, hatta zararı oldu saçımı dökmeye başladı. Bu yüzden kullanmayı bırakmak zorunda kaldım.”
 • “Yılan yağı herkeste farklı etki gösteriyor galiba ama tanıdığım insanlar hep iyi sonuçlar almışlar. Yalnızca dikkat edilmesi gereken sahte ürünleri kullanmamak. Ben de yılan yağını hala kullanıyorum, çok memnunum. Çünkü saçlarımı çok canlandırdı ve hızlı uzattı.”

3. Farklı Yöntemlerle Kullanılabilir

 • “Ben saçlarımı uzatmak için yılan yağını yıllar önce kullanmıştım ve ilk başlarda etkisini görmüştüm. Fakat daha sonra o yağın aynısını bulamadım ve farklı aldım. Bu kez bir faydası olmadı, hatta zararı oldu saçımı dökmeye başladı. Bu yüzden kullanmayı bırakmak zorunda kaldım.”
 • “Ben yılan yağının sprey şişesine koydum ve şu ana kadar 2 defa uyguladım saçlarıma. Ek olarak saçlarıma haftada bir kere de yumurta sarısı maskesi uyguluyorum. Saçlarım çok yumuşak oldu ve gürleşti. Bence yılan yağının en büyük etkisi saçları besleyip gürleştirmesi, yakınlarım da gördüklerinde soruyorlar ne kullanıyorum diye.”
 • “Ben yılan yağımı saçıma maske gibi uyguluyordum. Çok memnunum çünkü saçlarımı çok parlattı ve iyi geldi. Uzatmasına dair bir şey diyemem bende uzatmadı ve saçlarımı çok kuvvetlendirdi.”
 • “Ben düzenli olmasa da uzun bir süredir yılan yağını kullanıyorum. Söylemeliyim ki saçı gerçekten çok besleyip gürleştiriyor ve oldukça parlatıyor. Kullanım tavsiyesi olarak yılan yağını kullanırken kullanacağınız kadarını cam bir şişeye alıp sıcak suyun içinde ısıtın. Isısı saç derinizi yakmayacak dereceye geldiğinde sürün. Bence ısınmış haliyle daha etkili. Uygulama sonrasında saçınızı sıcak havluyla örtün derim.”

4. Dikkatli Olun

 • “1 aydır yılan yağı kullanıyorum ve şu ana kadar bir etkisini görmedim. Başlama sebebim de saçlarımda bazı yerlerde seyrekleşme olmasıydı ve saçımı gürleştirmedi henüz.”
 • “Ben 2 haftadır yılan yağını kullanıyorum. Saç dökülmem azaldı çünkü normalde banyoda saçlarımı en son kremlerken elime en az bir avuç saç gelirdi şimdi ise 1-2 tel ancak geliyor. Banyo sonrasında ise kuruma ve tarama esnasında ise yine sadece birkaç tane kopan saçlar geliyor.”

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Saçları için yılan yağı kullananların yorumları ve şikayetleri

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir