RESTORASYON ÇALIŞMALARI TAMAMLANAN ALİ PAŞA CAMİSİ İBADETE AÇILDI

fyurdakul3 ay önce0 dakika okuma süresi.285 Okunma
?php the_title(''); ?>

Sultan 2. Selim zamanında Ali Paşa tarafından 1572 yılında yaptırılan, Tokat Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından 2016 yılında başlanılan ve restorasyon çalışmaları tamamlanan Osmanlı mimarisinin en önemli eserlerinden olan 445 yıllık Ali Paşa Cami, törenle yeniden ibadete açıldı. Camide düzenlenen törene Vali Dr. Ozan Balcı, Eski Devlet Bakanı Metin Gürdere, Tokat Milletvekili Mustafa Arslan, Vakıflar Genel […]

Sultan 2. Selim zamanında Ali Paşa tarafından 1572 yılında yaptırılan, Tokat Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından 2016 yılında başlanılan ve restorasyon çalışmaları tamamlanan Osmanlı mimarisinin en önemli eserlerinden olan 445 yıllık Ali Paşa Cami, törenle yeniden ibadete açıldı.

Camide düzenlenen törene Vali Dr. Ozan Balcı, Eski Devlet Bakanı Metin Gürdere, Tokat Milletvekili Mustafa Arslan, Vakıflar Genel Müdür Yardımcısı Ali Hür Ata, Cumhuriyet Başsavcısı Aydın Turhan,Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, protokol mensupları ve vatandaşlar katıldı.

Kategori: Manşet, Tokat Haberleri
Etiket:

"RESTORASYON ÇALIŞMALARI TAMAMLANAN ALİ PAŞA CAMİSİ İBADETE AÇILDI konulu haberimizde Tokat Haberleri olarak sizlere RESTORASYON ÇALIŞMALARI TAMAMLANAN ALİ PAŞA CAMİSİ İBADETE AÇILDI ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda RESTORASYON ÇALIŞMALARI TAMAMLANAN ALİ PAŞA CAMİSİ İBADETE AÇILDI ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

tokat haberleri

safatv

tokat srt

tokat haber

son dakika

tokat gündem haber

tokat haber gazetesi

tokat fetö
tokat haber 60