takip et takip et
Son Dakika

25 Mayıs 2019 - 18:49:31

Ramazan Bayramında Alınacak Trafik Tedbirleri İle İlgili Toplu Taşıma Yapan Firma Temsilcileri Bilgilendirildi

Vali Dr. Ozan Balcı başkanlığında düzenlenen toplantı ile Ramazan Bayramında alınacak trafik tedbirleri değerlendirildi.

Valilik toplantı salonunda düzenlenen toplantıda Ramazan Bayramında şehirlerarası ve il sınırları içerisinde yolcu taşımacılığı yapan otobüslerin karışmış olduğu kazaları önlemek, can ve mal kayıplarını asgariye indirmek, vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde seyahat etmelerini sağlamak amacıyla ilimizde faaliyet gösteren firma temsilcileri ile il sınırları içerisinde taşımacılık yapan kooperatif başkanlarına yönelik bilgilendirme yapıldı.  
İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan bilgilendirmede kazaların önlenmesi yol ve sürüş güvenliğinin sağlanması amacıyla alınan tedbirler hakkında sunum yapıldı. 

Bayramda 62 Trafik Ekibi ile 115 Personel Görev Başında Olacak

Toplantıda 31 Mayıs-10 Haziran tarihleri arasında alınacak trafik tedbirleri kapsamında 62 ekip ve 115 personelin görev yapacağı belirtilirken, Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü tarafından şehirlerarası yolcu taşıyan otobüslerde 31 Mayıs ile 1-2-3-8-9 Haziran tarihlerinde 8 personelin sivil denetim için görevlendirildiği kaydedildi. 

Drone İle Denetimler Yapılacak 

Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü, Erbaa Bölge Trafik Denetleme İstasyonu, Niksar Bölge Trafik Denetleme İstasyon ve Turhal Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amirlikleri güzergahlarında bayram tatili boyunca 31 Mayıs-10 Haziran tarihleri arasında havadan drone ile denetimler yapılacak. 

Terminaller ve Şehir Giriş Çıkışları Kontrol Edilecek 

Terminallerde, il merkezi giriş ve çıkışlarında bulunan uygulama noktalarında görevli personeller yolcu otobüslerini kontrolleri esnasında sürücüler ve yolcuların emniyet kemeri takması, yolcuların kural ihlallerini 155 telefona bildirmeleri konusunda bilgilendirme yapacak. 
Yapılan sabit denetimlerde sürücülere trafik kuralları ile ilgili bilgilendirici el broşürleri dağıtılacak.

Radar Levhaları Uyarıcı Olacak

Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü güzergahlarında trafik kazalarının yoğun olduğu bölgelere sürücüler üzerinde algılanan yakalanma riski duygusunu arttırmak için radar levhaları konulacak. 

Bilgilendirme Anonsları Yapılacak

Tokat Belediye Başkanlığı otogar zabıta birimleri tarafından belirtilen tarihlerde yolcu ve sürücüleri bilgilendirici anonslar yapılacak. 

Sürücüler Emniyet Kemerine Karşı Uyarıldı

Toplantıda kazaların önlenmesi için emniyet kemeri kullanımının önemine dikkat çekilirken, sürücüler uykusuz ve yorgun olarak yola çıkmamaları konusunda uyarıldı. Hız ihlallerinin yapılmaması gerektiği belirtilirken, araç lastiğinden yağ kullanımına, cep telefonu kullanımından sigara yasağına karşı sürücülerden hassasiyet göstermeleri istendi. 
Vali Dr. Ozan Balcı, toplantıda değerlendirmelerde bulundu. Vali Dr. Ozan Balcı, Ramazan Bayramında vatandaşların can ve mal güvenliğini sağlamak, toplu taşıma yapan firmaların işlerini kolaylaştırmak için bilgilendirme toplantısı düzenlendiğini söyledi. 
“Bizim Amacımız Sizlerin İşini Kolaylaştırıp, Kurallara Uyulmasını Sağlamak”
Vali Dr. Ozan Balcı, “Ramazan Bayramı yaklaşıyor. Siz ve sizlerin taşıdığı yolcular bizim için çok önemli. Sizlerin işlerini kolaylaştırmak istiyoruz. Sizleri seviyoruz, hizmetlerinizi önemsiyoruz. Sizin işiniz zor. Alın teri ile gece gündüz çalışıyorsunuz. Bizim işimiz de sizlerin işlerini kolaylaştırmak ve kuralların uygulanmasını sağlamak.” dedi.

“Emniyet Kemeri Konusunda Hassas Davranalım”


Özellikle emniyet kemeri kullanılması konusunda hassasiyet gösterilmesini isteyen Vali Dr. Ozan Balcı, kurallara uyulması konusunda eğitime de önem verilmesi belirterek bu konuda firmaların İl Emniyet Müdürlüğü ile ileşitim halinde olması gerektiğini kaydetti. 
Vali Dr. Ozan Balcı, konuşmasının sonunda kazasız belasız Ramazan Bayramı geçirilmesi temennisinde bulundu. 
Toplantıya İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, İl Jandarma Komutanı Hidayet Arıkan ile toplu taşıma yapan firma temsilcileri katıldı. 


Kaynak

http://tokat.gov.tr/ramazan-bayraminda-alinacak-trafik-tedbirleri-ile-ilgili-toplu-tasima-yapan-firma-temsilcileri-bilgilendirildi

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

SafaTV © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR