Peygamber efendimizin kabri Nerede, Nasıl Gidilir?

featured

Hz. Muhammed(S.A.V.) Hayatı

Peygamber efendimiz Hz. Muhammed, 20 Nisan 571 tarihinde Mekke’de doğmuştur. Babası Abdullah, annesi Amine’dir. 6 yaşında annesini, daha doğmadan babasını kaybetmiştir. Daha sonra dedesi Abdülmütalip yanında kalmış, ardından amcası Ebu Talip yanında büyümüştür. 25 yaşında Hz. Hatice ile evlenmiştir ve 7 çocuğu olmuştur.

Peygamber Efendimizin Peygamberlik Dönemi

40 yaşında peygamberlikle görevlendirilmiş ve 625 yılında Mekke’den Medine’ye göç etmiştir. Burada İslam’ı yaymak amacıyla çeşitli savaşlar yapmıştır, bu savaşlardan bazıları Bedir, Uhud ve Hendek’tir. 632 yılında Medine’de vefat etmiştir.

Peygamber Efendimizin Kabri Nerede, Nasıl Gidilir?

Peygamber efendimiz Hz. Muhammed, 8 Haziran 632 tarihinde Medine’de vefat etmiştir. Kabri, Medine şehrindeki Mescid-i Nebî’nin içindedir. Kabre ulaşmak için İstanbul üzerinden uçakla Mekke’ye gidip ardından karayoluyla Medine’ye ulaşabilirsiniz.

Ravza-i Mutahhara ve Kabrin Adı

Peygamber efendimizin kabri Ravza-i Mutahhara adı verilen alanda bulunmaktadır. Ravza-i Mutahhara, Arapça’da Cennet bahçesi anlamına gelmektedir ve Peygamber Efendimizin kabri ile Minber arasındaki alana denir.

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Peygamber efendimizin kabri Nerede, Nasıl Gidilir?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş meritking kingroyal madridbet giriş idealacesports.com
Portobet Giriş