Pedallar Cumhuriyetimizin 100. Yılı Onuruna Dönüyor

featured
Cumhuriyetin 100. yılı onuruna düzenlenecek olan ve Sivas’tan başlayan bisiklet turu sporcuları Tokat-Sivas il sınırı Çamlıbel geçidinde Vali Numan Hatipoğlu tarafından karşılandı.
Cumhurbaşkanlığımız himayelerinde Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından Cumhuriyetimizin 100. yılı onuruna düzenlenen bisiklet turuna 16 takımdan 100 sporcu katılıyor. Sivas’tan Ankara’ya tarihin izinde 784 km. pedal çevirecek olan bisikletçiler, Vali Numan Hatipoğlu, Tokat Milletvekili Kadim Durmaz, İl Jandarma Komutanı Bahri Bostancı, Gençlik ve Spor İl Müdürü Haşim Eger, protokol mensupları, sporcular ve vatandaşlar tarafından Tokat-Sivas il sınırı Çamlıbel geçidinde Türk Bayrakları ile karşılandı.
Vali Numan Hatipoğlu, burada yaptığı konuşmada, “Cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı mücadelede Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Sivas’a geçerken kullandığı güzergah olan Çamlıbel geçidindeyiz. Atatürk, Amasya bildirgesinden sonra Tokat’a geliyor ve Tokat’tan Sivas’a devam ediyor. Burası Anadolu’nun en has diyarlarından birisidir. Türklerin ilk yerleşim merkezlerindendir. Aynı zamanda tarih ve turizm bakımından zengin bir ilimiz Tokat. 5 gün sürecek olan Cumhuriyetimizin 100. Yılı Bisiklet Turu kapsamında bisikletçilerimiz Sivas, Amasya, Havza, Samsun, Çorum, Çankırı üzerinden 5 Ağustos’ta Ankara’ya ulaşacaklar. Şanlı Türk bayrağımız Ankara’da TBMM Başkanlığına teslim edilecek. Kazasız bir tur diliyorum.” diye konuştu.
Tur, Artova, Pazar ve Zile’den geçerek Amasya’ya devam edecek.
Tura katılan takımlar ise şöyle: UCI kıta takımları: Spor Toto (Türkiye), Konya Büyükşehir Belediyespor (Türkiye), Beykoz Belediyespor (Türkiye), Irak Project (Irak), DFT CCN Mesh Shahr (Irak), MES Sungun Azad (Irak), Suez Canal Discovery (Mısır), Vino Sko (Kazakistan), Almatı Astana Motors (Kazakistan).Milli takımlar: Özbekistan, IrakKulüp takımları: Arvich Shargh Mazandaran (Irak), Karya Bisiklet Takımı (Türkiye), Velo Bursa Bisiklet Takımı (Türkiye), Ankuva Bisiklet Takımı (Türkiye), CT Vassil Levski (Bulgaristan).

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Pedallar Cumhuriyetimizin 100. Yılı Onuruna Dönüyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş meritking kingroyal madridbet giriş idealacesports.com