Özgürlük Heykeli Nerede, Hakkında Bilgi

featured

Özgürlük Heykeli Hakkında Bilgi ve Özellikleri

Heykelin Yüksekliği ve Boyutları

Özgürlük Heykeli, New York Limanı’ndaki Özgürlük Adası’nda yer alan neoklasik bir heykeldir. Fransız heykeltıraş Frédéric Bartholdi tarafından tasarlanan heykel, Fransa’dan ABD halkına hediye olarak verilmiştir. Heykel, 151 feet (46 metre) yüksekliği ile dikkat çeker. Taban ve kaide dahil edildiğinde ise tam yüksekliği 305 feet’e (93 metre) ulaşır. Ayrıca, heykelin diğer boyutları ve fiziksel özellikleri de oldukça dikkat çekicidir.

Genel Bakış

Heykelin içinde kaideden tepeye kadar 354 basamak bulunmaktadır. Heykel, New York Limanı’na bakan 25 pencereye sahip Leydi Özgürlük Tacı’na da ev sahipliği yapmaktadır. Ziyaretçiler, heykelin çeşitli bölümlerini ziyaret ederek heykelin detaylarını yakından inceleyebilirler. Ayrıca, heykelin tarihçesi ve yapılış aşamaları da ziyaretçilere sunulur.

Özgürlük Anıtı’nın Ek Boyutları

Özgürlük Heykeli’nin diğer boyutları da oldukça dikkat çekicidir. Heykelin topuktan başın tepesine kadar olan uzunluğu 111 feet 1 inch (33.86 metre) kadardır. Ayrıca, heykelin diğer fiziksel özellikleri ve detayları da oldukça etkileyicidir.

Diğer Olasılıklar

Özgürlük Heykeli’nin tasarımında yedi kıtayı ve yedi denizi temsil eden yedi nokta bulunur. Ayrıca, heykelin toplam ağırlığı ve yapımında kullanılan malzemeler de merak konusudur. Bu olasılıklar, heykelin anlamını ve sembolizmini gözler önüne sermektedir.

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Özgürlük Heykeli Nerede, Hakkında Bilgi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş meritking kingroyal madridbet giriş idealacesports.com
Portobet Giriş