Özel Öğrencilere Özel Materyaller

featured
Vali Dr. Ozan Balcı, Milli Eğitim Bakanlığınca özel öğrencilerin eğitim niteliklerine uygun olarak hazırlanan, Cumhurbaşkanımızın eşi Sayın Emine Erdoğan Hanımefendi’nin himayelerinde yürütülen proje kapsamında okullarda materyal setlerinin dağıtıldığı programa katıldı.
26 Haziran İlk-Ortaokulu’nda düzenlenen programda Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğümüzce özel öğrencilerin bireysel farklılıklarına ve ihtiyaçlarına uygun öğretim ortamları oluşturarak aldıkları eğitimin niteliğine katkı sağlayacak uygun materyallerin dağıtımı başladı.
Vali Dr. Ozan Balcı, programda yaptığı açıklamada öğrenci sayısına göre orta-ağır düzeyde zihinsel yetersizlik ve otizmi olan öğrenciler ile hafif zihin yetersizliği ve otizmi olan öğrencilere yönelik setlerden Tokat’a gelen 19 takımın dağıtılacağını kaydetti.
Vali Dr. Ozan Balcı, “Destek materyalleri çocuklarımıza hayırlı olsun. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi.
Özel çocuklara özel materyaller, 4 ayrı set içeriyor. Orta-ağır düzeyde zihinsel yetersizlik ve otizmi olan öğrenciler için oluşturulan sette, örüntü küpleri, el kuklaları, kavram kartları gibi 46 parça ürün bulunuyor. Hafif zihin yetersizliği ve otizmi olan öğrencilere yönelik sette geometri tahtası, dört işlem çarkı, renkli sıralama çubukları gibi 37 parça; görme yetersizliği olan öğrencilere özel sette ahşap geometrik dörtlü yapboz seti, herkes için tombala, market seti gibi 15 parça; işitme yetersizliği olan öğrencilere yönelik sette ise işaretin peşinde, zamanı öğrenelim, işlem trafiği gibi 25 parça ürün yer alıyor.

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Özel Öğrencilere Özel Materyaller

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş meritking kingroyal madridbet giriş idealacesports.com