Özel Eğitimde Özel İnsanlar Yarışması Startı Verildi

featured

Özel gereksinimli bireylerin daha kaliteli bir yaşam düzeyine ulaştırılması toplumsal bir sorumluluktur. Bu bireylerin yaşam kalitesini artırmak toplumla bütünleşmelerini sağlamaktan geçer. Bütünleştirmenin amacı; özel gereksinimli bireylerin toplum içindeki rollerini gerçekleştiren, başkaları ile iyi ilişkiler kuran, iş birliği içinde çalışabilen, çevresine uyum sağlayabilen, üretici ve mutlu bir vatandaş olarak yetişmelerini sağlamaktır.
Özel gereksinimli vatandaşlarımıza, çocuklarımıza, hayatı birlikte paylaştığımız canlarımıza en iyi, en güzel davranan, onların hayatını kolaylaştıran, fedakâr vatandaşlarımız ve kurumlarımız için “Özel Eğitimde Özel İnsanlar” yarışması başlattık.
Özel gereksinimli bireylerin hayatları zordur. Bunu hepimiz biliriz. Ancak özel gereksinimli bireylerle ilgilenen anneler, babalar, öğretmenler, arkadaş veya akrabaların da yaşamı zordur. Onlar büyük fedakârlıklar yaparlar. Bizde Tokat Belediyesi ve Tokat Kent Konseyi olarak bu fedakâr insanların ödüllendirilmesi gerektiğine inandık. Amacımız onları yüreklendirmek, iyi örnekleri yaygınlaştırmak ve farkındalık oluşturmaktır. Özel gereksinimli bireylerimizin ihtiyaçlarına dikkat çekmek suretiyle farkındalık uyandırmak Tokat Belediyesi ve Tokat Kent Konseyi olarak bu yarışmayı gerçekleştirmekteki öncelikli gerekçemizdir.
Özel gereksinimli bireylerin hayatını kolaylaştıran, fedakârlık yapan, yarışmaya uygun kişiler, gruplar, tüm resmi ve özel Temel Eğitim (okulöncesi, ilkokul, ortaokul) , Ortaöğretim ve Özel Eğitim Okul/Kurumları ve kurumlarda görev yapan öğretmen ya da öğretmenler, RAM’lar, Üniversiteler, STK’lar, okul aile birlikleri, özel gereksinimli bireylerin kaynaştırma ortamlarında ya da ayrıştırılmış özel eğitim ortamlarında akademik ve bireysel gelişimlerini ve toplumla bütünleşmelerini en üst düzeyde sağlamaya katkı sunacak iyi örnek olduğuna inandıkları çalışmalarını sunmak üzere; ‘Özel Eğitimde Özel İnsanlar’ yarışmasına başvurabilirler. Siz kendi adınıza katılabileceğiniz gibi takdir ettiğiniz kişileri veya kurumları aday gösterebilirsiniz.
Yarışmaya başvurular elektronik ortamda yapılacaktır. Yapılan başvurular ön değerlendirmeye tabi tutulduktan sonra finale kalan başvurular değerlendirilmeye alınacak ve finalde yapılacak değerlendirmenin ardından dereceye giren iyi örnek sahipleri ödüllerini alacaklardır.
10.000 TL Hediye Çeki
7.500 TL Hediye Çeki
5.000 TL Hediye Çeki
Jüri Özel Ödülü
Özel Eğitime Değer Katanlar Ödülü ( Plaket)

Yarışmaya başvurular 24.02.2022 tarihinde başlayıp, 24.04.2022 tarihinde son bulacaktır.

Başvuru Başlangıç Tarihi 24.02.2022
Başvuru Bitiş Tarihi 24.04.2022
Ödül Töreni 13.05.2022

Başvurular tokatozelegitim.com adresinden yapılacaktır. Başvuru linki ve yarışma sonuçlarına tokat.bel.tr web adresinden ulaşabilirsiniz.

Haydi hep birlikte , özel çocuklarımız için hep birlikte gayret gösterelim!

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Özel Eğitimde Özel İnsanlar Yarışması Startı Verildi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş meritking kingroyal madridbet giriş idealacesports.com