Ovulasyon testi ile hamile kalanların yorumları hamilelik müjdeleri

featured

Ovulasyon testleri, hamile kalmak isteyen kadınlar için oldukça faydalı bir araçtır. Bu testler sayesinde kadınlar, ovulasyon dönemlerini takip ederek en verimli zamanlarında cinsel ilişkiye girerek hamile kalmayı kolaylaştırabilirler. Ovulasyon testlerini kullanan kadınların deneyimlerine göz attığımızda, birçoğunun hamile kaldığı müjdeli haberleri görüyoruz. Eğer siz de hamile kalmayı planlıyorsanız, ovulasyon testlerini kullanarak doğru zamanlamayı yakalayabilir ve sağlıklı bir gebelik dönemi geçirebilirsiniz.

Ovulasyon Testi ile Erkek Bebeğe Hamile Kalma Şansı

Ovulasyon testi, hamile kalabilme ihtimalinin en yüksek olduğu zamanları belirleyen bir testtir. Özellikle bu dönemde yapılan cinsel ilişki ile hamilelik ihtimali artar. Bu test, yumurtlama döneminin belirlenmesinde oldukça etkilidir.

Ovulasyon Testi (Yumurtlama Testi) ile Hamile Kalanların Tecrübeleri

  • Hamile kalmak isteyen herkes, ovulasyon testi almalarını öneriyorum. Ovulasyon testi yumurtlama dönemini belirler ve hangi günlerde hamile kalabileceğiniz konusunda size rehberlik eder. Bu testin içerisinde birçok ovulasyon testi ve gebelik testi bulunmaktadır. Ben de bu test sayesinde hamile kaldım ve şu an 15 haftalık hamileyim.
  • Bazı durumlarda ovulasyon testi silik çıkabilir ve bu durumda hamilelik şansınız daha da artar. Ovulasyon testi her zaman net sonuçlar veremeyebilir. Örneğin, ben ovulasyon testinde silik negatif sonuç aldım ancak yine de hamile kaldım.
  • Ovulasyon testi silik çıksa bile gebelik testi yaptırarak hamilelik olup olmadığınızı kontrol etmenizde fayda var. Çünkü ovulasyon testi her zaman doğru sonuçlar veremeyebilir.
  • Ben eşimle çocuk sahibi olmak için 8 ay kadar denemeler yaptık ancak sonuç alamadık. Bu süre zarfında doktora gitmeye karar verdik ve herhangi bir engel olmadığını söylendi. Sonrasında ovulasyon testi aldım ve 2. ayda hamile kaldım. Bence hamile kalamayanlar mutlaka ovulasyon testi yapmalı.
  • Yapılan araştırmalara göre ovulasyon testiyle yapılan cinsel ilişkide erkek bebeklere hamile kalma şansı daha yüksekmiş.
  • Ben ovulasyon testini 3 defa kullanarak hamile kaldım. Kan pıhtılaşması sorunum olduğu için 2 bebeğimi kaybettim ancak şu an tekrar ovulasyon testiyle hamile kaldım. Ovulasyon testi sabah ilk idrarla yapılmamalıdır. Ayrıca testin yapılacağı saatte her gün aynı şekilde uygulanmalıdır. Ben her gün saat 3’de testi yaptım ve 4 saat öncesinde sıvı tüketimini azalttım. Testin ikinci çizgisi her zaman silik çıkabilir ancak diğer çizgi kadar koyu olmalıdır. İkinci çizgi koyu görüldüğünde, 24-36 saat içinde yumurtlama olacağı anlamına gelmektedir. Bu dönemde hamile kalma şansınız daha yüksek olur ve fırsatı değerlendirmelisiniz.
  • Ovulasyon testi her zaman pozitif sonuç veremeyebilir. Ben ovulasyon testi yaptım, ancak pozitif sonuç alamadım. Daha sonra 4 haftalık hamile olduğumu öğrendim.
  • Ben ovulasyon testini 2 arkadaşıma önerdim ve onlar da hamile kaldılar. Ovulasyon testi kesin sonuç verir ve yumurtlama sürecinin takibinde oldukça etkilidir. Yumurtlama gününü tahmin etmek yerine ovulasyon testi kullanarak hamilelik şansınızı daha da arttırabilirsiniz.

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Ovulasyon testi ile hamile kalanların yorumları hamilelik müjdeleri

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir