Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı 2024 Mayıs Toplantısında Bölgesel Kalkınma Vizyonu Güçlendirildi

featured

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA), 2024 yılı Mayıs ayı yönetim kurulu toplantısında, bölgenin kalkınma vizyonunu güçlendirmek adına önemli adımlar attı. Toplantı, Çorum Valisi Sayın Doç. Dr. Zülkif Dağlı’nın başkanlığında gerçekleşirken, bölgenin diğer il valileri, belediye başkanları ve iş dünyası temsilcileri de katılım sağladı.

Yönetim Kurulu Başkanı ve Çorum Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, toplantının açılışında bölgenin kalkınma potansiyelini vurgulayarak, Türkiye’nin yüzyılında herkesi kucaklayan bir kalkınma vizyonunu hayata geçirme hedefine vurgu yaptı. Yerel yöneticilerin halkın desteğiyle belirlenmesinin önemine değinirken, önceki ve mevcut yönetim kurulu üyelerine katkıları için teşekkür etti ve bölgenin gelecekteki kalkınma çalışmalarında başarılar diledi.

Toplantıda ayrıca, Türkiye’nin ekonomisini yatırım, istihdam, üretim, icat ve ihracat odaklı büyütme hedefi doğrultusunda Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonundaki çalışmaların önemi vurgulandı. Yerel Kalkınma Hamlesi kapsamında, bölgesel potansiyellerin keşfedilmesi ve değerlendirilmesi, yerel ekonomilerin canlandırılması, istihdamın artırılması ve yaşam kalitesinin yükseltilmesi için ortak çaba gösterme vurgusu yapıldı.

Toplantıda ayrıca, OKA’nın yürüttüğü sonuç odaklı programlar ve mali destek programlarına ilişkin ilerleme durumları değerlendirildi. Ayrıca, Bakanlık tarafından yürütülen Merkezi Program Projeleri olan SOGEP ve CMDP Programı hazırlıkları da ele alındı.

Bu önemli toplantıya katılan bölge valileri, belediye başkanları ve iş dünyası temsilcilerine teşekkür edilerek, bölgenin kalkınması için birlikte çalışmanın önemi vurgulandı. Toplantının, bölgenin geleceği için hayırlara vesile olması temennisiyle birlikte, bölgenin kalkınma vizyonunu güçlendirmek adına atılan adımların önemi bir kez daha vurgulandı.

1
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı 2024 Mayıs Toplantısında Bölgesel Kalkınma Vizyonu Güçlendirildi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş meritking kingroyal madridbet giriş idealacesports.com