takip et takip et
Manşet

25 Mart 2021 - 11:34:59

Orman Haftası’nda Fidan Dağıtım Etkinliği

Vali Dr. Ozan Balcı, Orman Haftası dolayısıyla düzenlenen fidan dağıtım etkinliğine katıldı. Orman İşletme Müdürlüğü Bahçesinde düzenlenen etkinlikte Orman İşletme Müdürlüğü tarafından yetiştirilen fidanlar vatandaşlara dağıtıldı. Tarım Tokat Projesi kapsamında yapılan etkinlikte konuşan Vali Dr. Ozan Balcı, Tokat’ta cevizcilikten meyve fidancılığına, büyükbaş hayvancılıktan küçükbaş hayvancılığa, çiçekçilikten seracılığa, tatlı su balıkçılığından arıcılığa kadar tarım ve hayvancılık […]

Vali Dr. Ozan Balcı, Orman Haftası dolayısıyla düzenlenen fidan dağıtım etkinliğine katıldı.

Orman İşletme Müdürlüğü Bahçesinde düzenlenen etkinlikte Orman İşletme Müdürlüğü tarafından yetiştirilen fidanlar vatandaşlara dağıtıldı.

Tarım Tokat Projesi kapsamında yapılan etkinlikte konuşan Vali Dr. Ozan Balcı, Tokat’ta cevizcilikten meyve fidancılığına, büyükbaş hayvancılıktan küçükbaş hayvancılığa, çiçekçilikten seracılığa, tatlı su balıkçılığından arıcılığa kadar tarım ve hayvancılık adına çok güzel çalışmalar yapıldığını söyledi.

Çiftçilerimize, üreticilerimize dağıtılmak üzere bu yıl 4 milyon fidan toprakla buluştuğunu, önümüzdeki yıl 10 milyon fidanın daha toprakla buluşacağını belirten Vali Dr. Ozan Balcı, “Ülkemizde 2023 hedefleri doğrultunda tarımda, sanayide, eğitimde, sağlıkta, teknolojide ve hayatın her alanında büyük adımlar atılırken 2023 Tokat vizyonu doğrultusunda Tarım Tokat ve Orman Tokat projelerimizi sürdürüyoruz. Amacımız üretimin artması, çiftçimizin, köylümüzün, üreticimizin zenginleşmesi.” dedi.

45 Bin Fidan Hafta Boyunca Dağıtılacak

Hafta boyunca 45 bin fidanın dağıtılacağını belirten Vali Dr. Ozan Balcı, “Bu memleketi sevmek dağıyla, taşıyla, kurduyla kuşuyla, havasıyla suyuyla, insanıyla sevmektir. Tokat’ta ormanları da ağaçları da seviyoruz. Ağaç dikmeyi seviyor ve önemsiyoruz. Ağaç dikmek, memleketin kurduna, kuşuna, börtüsüne böceğine, havasına, suyuna, toprağına katkısı olan anlamlı bir görev. Bizim yapacağımız sadece ağaçlandırma değil özellikle de orman köylüsünü zenginleştirmek, çiftçiyi zenginleştirmek. Tarımsal sanayinin girdisini, hammadde teminini kolaylaştırmak.” dedi.

Erhan Çotur’a Hayırlı Olsun Ziyareti

Vali Dr. Ozan Balcı, fidan dağıtım etkinliğinin ardından Tokat Orman İşletme Müdürü olarak atanan ve geçtiğimiz günlerde görevine başlayan Erhan Çotur’u ziyaret ederek yeni görevinde başarılar diledi. Ziyarette Orman Tokat kapsamında Orman İşletme Müdürlüğü tarafından yürütülen projeler ele alındı.


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

SafaTV © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR