takip et takip et
Tokat Haberleri

4 Temmuz 2019 - 19:47:33

Öncelik Hayatın Öncelik Yayanın

Vali Dr. Ozan Balcı, İçişleri Bakanlığı’nın, trafikte yaya önceliği bilincinin oluşturulması ve yaya geçitlerinin kullanımının yaygınlaştırılması amacı ile “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” sloganıyla başlattığı proje kapsamında yaya geçitleri kullanımına ilişkin farkındalık etkinliğine katıldı.

Tokat İl Jandarma Komutanlığı tarafından düzenlenen etkinliğe Vali Dr. Ozan Balcı’nın yanı sıra Turhal Kaymakamı Ahmet Süheyl Üçer, İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, İl Jandarma Komutanı J. Albay Hidayet Arıkan, öğrenciler ve köy sakinleri katıldı.

Turhal Çaylı köyünde bulunan yaya geçidinde gerçekleştirilen etkinlikte yaya geçitlerinin kullanılmasının teşvik edilmesi ve yaya geçitlerinde vatandaşların geçiş üstünlüğünün vurgulanması amacıyla yamaç paraşütü pilotları Mercimek tepesinden atlayış yaparak farkındalık oluşturdu.

Vali Dr. Ozan Balcı, İl Jandarma Komutanlığı tarafından hazırlanan etkinliğin güzel bir farkındalık oluşturduğunu belirtti.

“Tokatlı Hemşehrilerimiz Yaya Öncelikli Hayata Karşı Çok Duyarlı”

2019 yılının İçişleri Bakanlığımızca yaya öncelikli trafik yılı ilan edildiğini ve öncelik yayanın, öncelik hayatın sloganı ile trafikte yaya önceliği bilincinin oluşturulmaya çalışıldığını kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı, “Vatandaşlarımızın malı ve canı bizler için önemli. Ama trafik kurallarına uymalarını daha çok istiyoruz. Araba sürerken, yaya geçitlerini kullanırken daha çok dikkatli olmaları gerekiyor. Bu kurallara uymadıkları için canlarına ve mallarına zarar gelmesi önce bizi mutsuz eder. Trafik kurallarına uymamız lazım. Yayaların öncelik hakkı var. Özellikle yaya geçitlerinde, yaya adım attığı anda araçların durması lazım.  Emniyet ve jandarma bölgesinde arkadaşlarımız canla ve başla çalışıyorlar. Vatandaşlarımızın katkısı çok büyük. Onlarda yaya öncelikli hayatı daha çok içselleştirdiler. Çok güzel bir etkinlik oldu. Ayrıca bildiğiniz üzere kırmızı düdük uygulaması var. Anneler ve babalar kuralları ihlal ettiğinde çocuklarımız kırmızı düdük çalarak onları uyarıyorlar. Buradaki amaç daha çok dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak. Devlet, millet, kadınımız, çocuklarımız ve Tokatlı hemşehrilerimiz bu farkındalığa duyarsız kalmadı. İnşallah bu duyarlılık daha çok artacak. Kurallara daha çok uyacaklar ve böylece can ve mal kaybımızı daha çok azaltacağız. “ dedi.

Ellerinde balon ve pankart olan öğrencilerle birlikte yaya geçidini kullanarak karşıdan karşıya geçen Vali Dr. Ozan Balcı, çocuklara kitap ve farkındalık oluşturmak için kırmızı düdük hediye etti.

Etkinlik alanında gözleme yapan kadınlarla bir süre sohbet eden Vali Dr. Ozan Balcı,  köy sakinlerine işlerinde kolaylıklar diledi.


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

SafaTV © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR