Olumsuz hava koşullarına karşı ÇEDAŞ ekipleri sahada

featured

Sert kış şartlarına karşı alarm durumuna geçen ÇEDAŞ, sahadaki personel sayısını artırırken araçlara da takviye yaptı. SCADA Merkezi’nde bir kriz masası oluşturan şirket, 12 adet mobil jeneratörü yakıtları ile birlikte her an kullanıma hazır bir şekilde bekletiyor.

Sivas, Tokat ve Yozgat’ta elektrik dağıtım hizmeti veren Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. (ÇEDAŞ) meteorolojiden gelen uyarılar üzerine alarm durumuna geçerek saha ekiplerini güçlendirdi. ÇEDAŞ’ın Enerji TİM’leri alarm durumuna geçerek sahada yerlerini alırken olası kesinti ve arızalara karşı daha hızlı müdahale yapılabilmesi için araç ve ekipman takviyesi de yapıldı.

Hafta sonundan itibaren Türkiye’de pek çok ili etkisi altına alması beklenen sert kış şartlarına karşı merkez ve ilçe ambarlarındaki malzeme miktarlarının da kontrol edildiğini söyleyen ÇEDAŞ Genel Müdürü Niyazi Kıvılcım, “539 saha çalışanından oluşan 245 ekip için acil durumlar göz önüne alınarak vardiyalarında gerekli düzenlemeleri yaptık. Bu ekiplere ilave olarak 28 kişiden oluşan 14 ekip kademeli şekilde arıza onarım görevine destek vermek üzere görevlendirildi. Olumsuz hava koşullarında oluşacak acil durumlara karşı oluşturduğumuz destek ekiplerimizin de planlamaları yapıldı” dedi.

‘GEREKTİĞİNDE MEVCUT ARAÇLARA TAKVİYE YAPABİLİRİZ’
ÇEDAŞ olarak 5 paletli kar aracı, 3 kar motosikleti, 5 kablo test aracı, 38 adet sepetli platform, 1 adet 4×4 hidrolik platform, 93 adet 4×4 arazi aracı, 3 kamyon, 3 kamyonet, 9 mobil vinç ile bölgede hizmet verdiklerini kaydeden Kıvılcım, “Tüm araçların kışlık bakımları önceden yapılmış durumda. Ayrıca olası ilave araç veya iş makinesi ihtiyacı olması halinde anlaşmalı olduğumuz firmalar bulunmakta olup ivedi şekilde araç temini sağlayabilme imkânımız da mevcut” değerlendirmesinde bulundu.

12 ADET MOBİL JENERATÖR YAKITLARI İLE BEKLETİLİYOR
Bu arada ÇEDAŞ, hava muhalefeti nedeniyle müdahale zorluğu yaşanabilecek arızaları göz önünde bulundurarak 4 adet 50 kVA üzeri, 8 adet 50 kVA altı güçte toplam 12 adet mobil jeneratörü de yakıtları ile birlikte kullanıma hazır şekilde bekletmeye almış durumda.
SCADA merkezinde (Uzaktan Kontrol, Kumanda ve Veri Toplama Sistemi) bir kriz masası oluşturan ÇEDAŞ, ekiplerine gerekli uyarıları göndererek ön tedbirler alınmasını sağlandı. Hava tahmini raporları çerçevesinde paletli kar araçları ve kar motosikletlerinin konumlandırılmasını da yapacak olan şirket, Enerji TİM’lerini de alarm durumunda bekletiyor.

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Olumsuz hava koşullarına karşı ÇEDAŞ ekipleri sahada

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş meritking kingroyal madridbet giriş idealacesports.com