OKA Yönetim Kurulu Toplantısı Samsun’da Yapıldı

featured
Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) 2022 Yılı Ağustos Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı OKA Yönetim Kurulu Başkanı Vali Numan Hatipoğlu başkanlığında Samsun Valisi Zülkif Dağlı ev sahipliğinde Amasya Valisi Mustafa Masatlı ve Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı’nın katılımıyla yapıldı.
OKA Yönetim Kurulu Başkanı Vali Numan Hatipoğlu, toplantının açılış konuşmasını yaptı. Vali Hatipoğlu, “Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın (OKA) Yönetim Kurulu Toplantısı için milli mücadelenin başladığı şehir Samsun’da değerli yönetim kurulu üyelerimizle birlikte olmaktan büyük bir mutluluk hissettiğimi ifade etmek isterim. Bu yıl 30 Ağustos-4 Eylül tarihler arasında Samsun merkezli olarak Karadeniz’de gerçekleşecek dünyanın en büyük teknoloji etkinliği olan TEKNOFEST’e ev sahipliği yapacak Samsun şehrinin heyecanını Amasya, Çorum ve Tokat olarak paylaşıyoruz. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın öncülüğünde yapılacak bu festivalin ülkemizin milli teknoloji üretme ve geliştirme konusundaki başarılarını arttırmaya vesile olmasını diliyorum.
Bilindiği üzere Kalkınma Ajansları faaliyette bulundukları bölgenin kalkınması ve rekabet gücünün arttırılmasına yönelik olarak fizibilite çalışmalarına destek vermektedir. OKA da kurulduğu günden bu yana 121 adet yatırım fizibilitesi ve araştırma çalışmasına destek vermiştir. Bunlardan başarıyla tamamlanmış 110 tanesinden önemli bir kısmı da ilgili kuruluşlar tarafından yatırım programına alınarak hayata geçirilmiştir. Örneğin, bugün bölgemizin en büyük fuar merkezi olarak başarıyla faaliyetlerini sürdüren Samsun Fuar ve Kongre Merkezi projesinin fizibilite raporu ve uygulama planları Ajans desteği ile hazırlanmıştır. Yine Amasya’daki organize sanayi bölgelerinin genişleme alanlarına yönelik hazırlıklar ve atık arıtma tesisi tesislerinin planları Ajans tarafından sağlanan fizibilite desteği ile tamamlanmıştır. Çorum Teknopark’ın teknik kuruluş dosyasının hazırlanması ile Tokat’ta Sulusokak’taki pek çok tarihi yapının yenileme projeleri de Ajansın desteklediği fizibilite çalışmaları sonrasında yapılan yatırımlara örnek olarak gösterilebilir. Bugün bu toplantımızda, fikirlerin yatırıma dönüştürülmesi noktasında çok önemsediğimiz, 2022 yılı Fizibilite Desteği Programı ile desteklenecek yeni projeleri belirleyeceğiz.
Bölgemizde yatırım projeleri havuzunun güçlenmesini sağlayacak bu program ile projelerine destek sağlanacak kurumları şimdiden tebrik ediyorum.
Bugünkü toplantımızda mutat olduğu üzere bölgemizde Ajans desteği ile uygulaması devam eden projelerle ilgili hususlar da yönetim kurulunun gündemine sunulacaktır. Projelerin planlandığı sonuca ulaşacak şekilde ve kaynakların en etkin kullanılması suretiyle yönetilmesinin alacağımız kararların esasını teşkil ettiğini bütün Yönetim Kurulu üyelerimiz adına söylemek isterim.
Bu toplantı vesilesiyle, misafirperverlikleri için Sayın Samsun Valimiz, Belediye Başkanımız ile Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımıza, katkı ve katılımları için yönetim kurulu üyelerimize teşekkür ediyor ve toplantımızın bölgemiz için başarılı çalışmalara vesile olmasını diliyorum. “dedi.
Gündem maddelerinin  görüşüldüğü toplantıya
Amasya İl Genel Meclisi Başkanı Zeki Erarslan, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu ile Tokat Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ali Çelik, OKA Genel Sekreteri İbrahim Ethem Şahin ve OKA Tokat İl Koordinatörü Mehlika Dicle katıldı.

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
OKA Yönetim Kurulu Toplantısı Samsun’da Yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş meritking kingroyal madridbet giriş idealacesports.com