takip et takip et
Manşet

3 Mart 2020 - 11:16:02

OKA 2019 Mali Destek Programları İlerleme Durumu İstişare Toplantısı Yapıldı

OKA 2019 Mali Destek Programları İlerleme Durumu İstişare Toplantısı Vali Dr. Ozan Balcı başkanlığında gerçekleştirildi. Valilik Toplantı Salonunda gerçekleşen toplantıda  OKA tarafından 2019 yılında Turizm, Kırsal Kalkınma ve Mesleki Eğitim Mali Destek Programları kapsamında desteklenmeye hak kazanan toplam bütçe büyüklüğü 35 Milyon TL olan 26 projenin uygulama döneminde geldiği aşama tek tek ele alınarak değerlendirildi. […]

OKA 2019 Mali Destek Programları İlerleme Durumu İstişare Toplantısı Vali Dr. Ozan Balcı başkanlığında gerçekleştirildi.
Valilik Toplantı Salonunda gerçekleşen toplantıda  OKA tarafından 2019 yılında Turizm, Kırsal Kalkınma ve Mesleki Eğitim Mali Destek Programları kapsamında desteklenmeye hak kazanan toplam bütçe büyüklüğü 35 Milyon TL olan 26 projenin uygulama döneminde geldiği aşama tek tek ele alınarak değerlendirildi.
Vali Dr. Ozan Balcı, OKA 2019 Yılı Mali Destek Programları kapsamında Amasya-Çorum-Samsun-Tokat illerinden oluşan TR 83 Bölgesi içinde aldığı % 34 oranındaki hibe miktarı ile bölgede en fazla hibe desteği alan Tokat ilinin destek almaya hak kazandığı bu projelerin uygulama aşamasında da başvuru sahibi kurumlarla işbirliği içinde takip edileceğini belirtti.
Vali Dr. Ozan Balcı, 2019 yılı OKA Turizm Mali Destek Programları ile ilimizde kültür-doğa-spor ve sağlık turizminin geliştirilmesine yönelik olarak toplam bütçesi 27,5 Milyon TL olan 11 projenin uygulanacağını kaydetti
Turizm Mali Destek Programları kapsamındaki kültür turizm altyapısının geliştirilmesine yönelik desteklenen restorasyon projelerinin revizyon, koruma kurulu işlemleri, yaklaşık maliyet güncelleme işlemleri ve ihale hazırlık süreci değerlendirildiği toplantıda, Vali Dr. Ozan Balcı, aşkla, şevkle, yılmadan, yorulmadan, yılgınlık göstermeden hep birlikte çalışılacağını belirterek,  ihale hazırlıklarının bir an önce tamamlanması talimatını verdi.
Aynı program kapsamındaki sağlık ve doğa turizmi altyapısının geliştirilmesine yönelik uygulanacak projelerin ilerleme süreci hakkında bilgi alan Vali Dr. Ozan Balcı, Tokat’a fayda sağlayacak, değer üretecek projeleri önemsediğini söyledi.
Türkiye’nin önemli tarım şehirlerinden biri olan Tokat ilinde OKA Kırsal Kalkınma Mali Destek Programları kapsamında tarım sektörünün daha rekabetçi bir yapıya kavuşması için toplam bütçe büyüklüğü 4.8 Milyon TL olan 9 projede sözleşme imza sürecinden sonra gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgi alan Vali Dr. Ozan Balcı, programın OKA tarafından bölgemizde uygulanan ilk Mali Destek Programı olduğunu ve iyi uygulama örneği olacak bir çok projenin bu kapsamda hayata geçirileceğini belirtti.
OKA 2019 Yılı Mesleki Eğitim Mali Destek Programı kapsamında toplam bütçe büyüklüğü 1.7 Milyon TL olan 6 projeye de destek verileceğini ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, Merkez, Almus, Reşadiye ve Turhal ilçelerinde uygulanacak projelerin mesleki eğitim alan öğrenciler için önemli öğrenme ortamları olduğunu söyledi.
Toplantıya ilgili kaymakamlar, OKA Tokat İl Koordinatörü Mehlika Dicle ve ilgili kurumların temsilcileri katıldı.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

SafaTV © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR