Öğrencilerimiz Hem Okuyor Hem Şehrimizin Tarihini Öğreniyor

featured
Tokat Okuyor Projesi kapsamında gerçekleşen “Tarihî Mekân Okumaları” etkinliğinde konuşan Vali Numan Hatipoğlu, Tokat’ta öğrenci başına 8 kitabın düştüğünü ve bu rakamın Türkiye ortalamasından fazla olduğunu söyledi.
Tokat İl Millî Eğitim Müdürlüğü ARGE birimince yürütülen Tokat Okuyor Projesi kapsamında Vali Numan Hatipoğlu,  Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, İl Jandarma Komutanı Bahri Bostancı, İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Özdemir ve öğrencilerin  katılımıyla “Tarihî Mekân Okumaları” etkinliği yapıldı.
Proje kapsamında belirli aralıklarla Tokat’ın tarihi alanlarında buluşacak olan her kademeden 500 öğrenci, bir süre kitap okuması yaptıktan sonra o mekan hakkında bilgilendirilecek. Ayrıca okullardaki tarih dersleri de Tokat’ın geçmişinden izler taşıyan mekanlarda işlenebilecek.
İlki tarihi Hıdırlık Köprüsü’nde  gerçekleşen etkinlikte öğrenciler protokol mensupları ile birlikte 15 dakika kitap okudu.
VALİ HATİPOĞLU, “KİTAP SİZLERİ HAYATA HAZIRLAR”
Kitap okumanın ardından öğrencilere hitaben konuşan Vali Numan Hatipoğlu, kitap okumanın önemine dikkat çekti.
Vali Hatipoğlu, Tokat’ın tarih açısından son derece önemli, son derece muazzam eserlerin olduğu bir şehir olduğunu söyledi. Öğrencilerin de tarihi tanımaları için böyle güzel bir etkinilğin düzenlenoiğini kaydeden Vali Hatipoğlu, “ Bizim tarihimizi sizlere tanıtmamız, güzelliklerimizi, medeniyetimizin hangi noktada olduğunu gösterebilmemiz büyük bir önem taşıyor. Bu anlamda da Milli Eğitim Müdürlüğümüz eliyle bu tarihi mekanlarda sadece kitap okuma değil aynı zamanda sosyal bilgiler ve tarih derslerini de vereceğiz sizlere. Kitap sizleri geleceğe hazırladığı gibi aynı zamanda hayata pek çok hazırlıklarla, donanımlarla ulaşmanızı sağlayacak. O açıdan çocuklarımızın, gençlerimizin kitap okumasına son derece önem veriyoruz. Tokat’ta kütüphanelerimiz de, okullarımızda bulunan kitap oranı Türkiye ortalamasından çok daha yüksek. Bunu daha da ileri noktalara ulaştırmak gibi bir hedefimiz, arzumuz var. Yeter ki sizler okuyun, kendinizi yarınlara daha iyi bir şekilde hazırlayın. Ülkemizin nereden nereye geldiğini iyi bilin. Ben bu projede emeği geçen başta öğretmenlerimize, idarecilerimize, Milli Eğitim teşkilatımıza teşekkür ediyorum.” diye konuştu.
Vali Hatipoğlu, öğrencilerle bir süre sohbet ederek hatıra fotoğraf çekindi.

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Öğrencilerimiz Hem Okuyor Hem Şehrimizin Tarihini Öğreniyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş meritking kingroyal madridbet giriş idealacesports.com