Öğrencilere Yardımcı Kaynak

featured
Vali Dr. Ozan Balcı, Millî Eğitim Bakanlığınca öğrenci ve öğretmenlere destek olmak amacıyla ücretsiz olarak verilen yardımcı kaynak kitaplarının Tokat’ta dağıtımına başlandığı programa katıldı.
Gaziosmanpaşa Lisesi’nde düzenlenen programa Vali Dr. Ozan Balcı’nın yanı sıra İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
Programda konuşan Vali Dr. Ozan Balcı, Tokat’a gelen 128 bin 673 yardımcı kaynak kitabının  ilkokul 2. sınıftan itibaren resmi ve özel tüm sınıflardaki öğrencilere dağıtılacağını söyledi.
Tokat’ta eğitim adına çok güzel işler yapıldığını ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, “Üniversite ve lise sınavlarına hazırlanan çocuklarımız için Valiliğimiz koordinesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen Eğitim Tokat kapsamında Etüt Tokat projesini başlatarak etüt merkezleri kurmuştuk. Nitelikli öğretmenlerimiz de öğrencilerimize katkılar sunmuştu. Biz yardımcı kaynak da sağlamıştık. Ancak bugün daha güzel bir şey oldu. Milli Eğitim Bakanlığımızın ülke genelinde başlattığı bir proje var. Bugün itibariyle ülke genelinde tüm öğrencilerimize yardımcı kaynaklar dağıtılacak. Biz de bugün kaynaklarımızın dağıtımını gerçekleştireceğiz. Hafta boyunca ilimizde her öğrencimizi yardımcı kaynağa ulaştırmış olacağız. Geleceğimizi inşa edecek çocuklarımızın eğitimlerini, onların her alanda gelişimlerini önemsiyoruz. Dağıtılan kitaplar tüm çocuklarımıza hayırlı olsun. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Yapılan konuşmaların ardından Vali Dr. Ozan Balcı,  kul müdürlerine ve öğrencilere yardımcı kaynaklarını teslim etti.
Z-Kütüphanede İncelemelerde Bulundu
Vali Dr. Ozan Balcı, Gaziosmanpaşa Lisesi ziyaretinde okulun Z-Kütüphanesini gezerek kitapları inceledi. Vali Dr. Ozan Balcı, “100’ü Z-Kütüphane olmak üzere okullarımıza 250 kütüphane yaptık.Yeniden yapılan ve güçlendirilen 154 okulumuza daha Z-Kütüphane kazandırıyoruz.Toplam 400 kütüphanemiz olacak ve Tokat’ta Kütüphanesi olmayan okul kalmayacak.” dedi.
Öğrencilerle Bir Araya Geldi
Vali Dr. Ozan Balcı, okul ziyaretinde öğrencilerle bir araya gelerek bir süre sohbet etti. Öğrencilere tavsiyelerde bulunan Vali Dr. Ozan Balcı, “Lise dönemleri öğrencilik hayatında en kıymetli yıllardır. Düzenli, disiplinli, çalışkan ve dirençli olanlar başarılı olurlar. Bol bol kitap okuyun.” dedi.

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Öğrencilere Yardımcı Kaynak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş meritking kingroyal madridbet giriş idealacesports.com