takip et takip et
Tokat Haberleri

25 Mayıs 2019 - 11:40:18

ÖĞRENCİLERE SAHUR MENÜSÜ BAŞKAN EROĞLU’NDAN

Belediye Başkanımız Av. Eyüp Eroğlu, üniversite öğrencilerinden gelen sahur teklifini geri çevirmedi. Yeniyurt Mahallesi Turhal yolu üzerinde öğrenci evine konuk olan Başkan Eroğlu, gençlere kendi elleri ile hazırladığı menemeni sahur menusü olarak ikram etti. Oldukça samimi bir ortamda gerçeklesen sohbet sırasında Başkan Eroğlu; “Kendisinin 1995-1999 Yılları arasında üniversite okuduğunu bu gece bir şekilde o yılları da […]

Belediye Başkanımız Av. Eyüp Eroğlu, üniversite öğrencilerinden gelen sahur teklifini geri çevirmedi. 
Yeniyurt Mahallesi Turhal yolu üzerinde öğrenci evine konuk olan Başkan Eroğlu, gençlere kendi elleri ile hazırladığı menemeni sahur menusü olarak ikram etti. Oldukça samimi bir ortamda gerçeklesen sohbet sırasında Başkan Eroğlu; “Kendisinin 1995-1999 Yılları arasında üniversite okuduğunu bu gece bir şekilde o yılları da yad ettiklerini iletti.”

İnşaat Mühendisliği bölümünde okuyan Gaziantepli Berkay Çiledağ, Ordulu Barış Ertürk, Tokatlı Kazım Genç ve Tokatlı Murat Şahin hayatlarının unutulmaz anlarından bir kesit yaşadıklarını ifade ettiler. Yemek esnasında ve sonrasında gerek Tokat gerekse Türkiye bakışlı gençlerle sohbet eden Başkan Eroğlu, “gençlerin fikrini almak onların düşüncelerini edinmek çok önemli. İçinde yaşadığımız topluma hizmet eden bizler onların duygularını bakış tarzlarını bilmek zorundayız. Her ne olursa olsun insanımızın, gençlerimizin fikirlerini, ülkeye bakış̧ açılarını yakalamak zorundayız. Bu gece inanın ben de çok mutlu oldum. İmkânlar ne olursa olsun aileden uzakta olmanın bir mahzunluğu vardır. Biz de öğrenciliğimizde o yılları yaşadık. Biz de istedik ki bu gece genç̧ kardeşlerimize aile ortamını oluşturalım istedik. Mübarek Ramazan ayının 10 gününü geride bıraktık. Rabbim tuttuğumuz oruçları, ibadetleri kabul eylesin” dedi.

İnşaat Mühendisi 1. Sınıf öğrencisi Gaziantepli Berkay Çiledağ ise; “Ev sahibi olarak bu gece unutulmaz bir an yaşadık. Başkanımızı gıyaben biliyorduk. Lakin gerçekten bu geceki samimi tavırları bizleri müthiş̧ etkiledi. Biz gençler yöneticilerimizden hem böyle samimiyet, hem de bizleri dinlemelerini bekliyoruz” dedi.


Kaynak

http://tokat.bel.tr/sayfa/detay/1868

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

SafaTV © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR