Nebraska Başkenti Lincoln Nerede, Hakkında Bilgi

featured

SEO BAŞLIĞI: Nebraska – ABD’nin En Büyük 16. Eyaleti Hakkında Bilgiler

Nebraska’nın Coğrafi Özellikleri

Nebraska, yaklaşık 77.347.81 mil karelik bir alanı kaplayan ABD’nin en büyük 16. eyaletidir. 1 Mart 1867’de Amerika Birleşik Devletleri’nin 38. eyaleti olarak katılan karaya oturmuş bir eyalettir. 2016’da olduğu gibi eyalet nüfusunun 1.907 milyon olduğu tahmin ediliyordu. Omaha eyaletteki en büyük şehir, Lincoln ise başkent ve ikinci en büyük şehirdir.

Lincoln – Nebraska’nın Başkenti

Lincoln, Nebraska’nın başkenti ve eyaletin en büyük ikinci şehridir. Şehir, yaklaşık 93,46 mil karelik bir alanı kaplamaktadır. Lancaster ilçesi ve Seward ilçesi şehrin iki metropol alanıdır. Amerika Birleşik Devletleri Sayım Bürosu, Lincoln’ün nüfusunun 2016’da 280.364 olduğunu ve nüfus yoğunluğunun yaklaşık 2.999.8 / mil kare olduğunu tahmin ediyor.

Lincoln’nün İklimi ve Tarihçesi

Lincoln, Büyük Ovalar’da bulunur ve iklimi nadiren büyük su kütlelerinden veya dağlardan etkilenir. Kasırga üreten gök gürültülü fırtınalar, sıcak ayları karakterize eder. 1854’te Nebraska Bölgesi’nin kurulmasından sonra, Omaha başkent olarak hizmet etti, ancak nüfusun çoğu Platte Nehri’nin güneyinde yaşıyordu. Kansas, güney topraklarının bir kısmını ilhak etmekle tehdit ettikten sonra, Nebraska başkenti nehrin güneyine taşımayı düşündü. Komisyon, düz arazisi ve düşük nüfusu nedeniyle Lancaster köyünü seçti. Lancaster daha sonra 6 Eylül 1867’de Lincoln olarak yeniden adlandırıldı. 1 Aralık 1868’de Nebraska Eyalet Başkenti tamamlandı.

Lincoln Ekonomisi ve Hükümeti

Nebraska’nın başkenti, orta ölçekli bir Amerikan şehri olarak kategorize edilmiştir. Ekonomi büyük ölçüde sanayiye ve hizmet sektörüne bağlıdır. Şehir, belediye meclisi yöneticisi bir Hükümet tarafından yönetilmektedir. Belediye meclisi, dördü ilçelerden partizan olmayan bir seçimle seçilen ve genel olarak üç üyeden oluşan bir belediye başkanı ve yedi üyeden oluşur.

Lincoln’deki Anıtsal Yapılar

Lincoln şehir merkezindeki Nebraska Eyalet Başkenti, eyaletin yargı ve icra dairelerine ev sahipliği yapmaktadır ve ABD’deki en tanınmış binalardan biridir. 1902 ile 1903 yılları arasında inşa edilen William Jennings Bryan Evi, 1963 yılında ulusal tarihi dönüm noktası olarak belirlenmiş tarihi bir evdir. Lincoln Katedrali, Lincoln Kalesi ve ortaçağ Piskopos Sarayı da önemli simge yapılardır.

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Nebraska Başkenti Lincoln Nerede, Hakkında Bilgi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş meritking kingroyal madridbet giriş idealacesports.com
Portobet Giriş