Müstakbel Öğretmen Akademisi ilk öğrencileriyle buluştu.

featured

Anadolu’nun birikimini öğretmenlerimiz vasıtasıyla gelecek nesillere taşıma amacıyla kurulan “Müstakbel Öğretmen Akademisi”, Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Mehmet Âkif İnan Vakfı yöneticileri, Eğitim-Bir-Sen Şube yönetimi, eğitimcilerimiz ve 70 Akademi öğrencisinin katılımı ile başladı.

Programın açılış konuşmasını yapan Genel Başkan Ali Yalçın, “Yıllardır teşkilat eğitimleri yapıyoruz. MAİV Öğretmen Akademisi ile yaklaşık 200 bin eğitimcimize eğitim desteği sağladık eğitimlere devam ediyoruz. Sıra, öğretmenlik düşünen arkadaşlarımızı hedeflediğimiz eğitimler vardı.Tokat Şubemiz de bu faaliyeti planladı. Kıymetli bir içerik var. Şube yönetimimizi ve eğitimcilerimizi tebrik ediyorum. Çok dikkat çekici ve özenle hazırlanmış bu programı iyice gözlemleyip diğer illerimize de yaygınlaştırmayı düşünüyoruz. Programdan faydalanmak için gönüllü olan mezun durumda öğrencilerimizle mesleğe adım atana kadar ve sonrasında da kuvvetli bağlar kuracağız” dedi.
Genel Başkanın konuşmasının ardından Eğitim Bir Sen Tokat 1 Nolu Şube Başkanı Şaban Ceylan, “Yan yana geldiğimizde yapabileceğimiz çok iş var. Genç öğretmenlerimizin bilgilerine bir parça heyecan bir parça tecrübe irice bir parça edebiyat, din-felsefe, şehir kültürü, Sanat ve anlamlılık katabilmenin hayali ile kurduğumuz “Müstakbel Öğretmen Akademisi” kendi türünde ülkemizde bir ilk olma hüviyetini taşıyor. Bizim için önemli bir hizmet alanı. İşe, üretmeye, büyütmeye, değer katmaya talibiz. Bu yolda elimizden tutan tüm eğitimcilerimize, katılımcı kardeşlerimize, Genel Koordinatörlüğü üstlenip her türlü fedakarlığı ile bu çalışmaya emek veren Mahmut Delen hocaya, MAİV Akademi yetkililerine, 2 Nolu Şube Başkanımız Doç. Dr. Mehmet Demirtaş beye ve çalışmalarımızı yakından takip edip yüreklendiren destek veren Genel Başkanımız Ali Yalçın’a teşekkür ediyorum” dedi. Akademinin yüz yüze öğretimi safhasında görev alacak olan Kemal Atangür, Hasan Erdem, Mustafa Uçurum, Doç. Dr. Mehmet Demirtaş, Dr. Fatih Sobacı ve Akademi Koordinatörü Mahmut Delen de ders içerikleri ile ilgili bilgilendirmede bulundular. Açılış konuşmaları ve bilgilendirmelerin ardından programın uzaktan öğretim kısmı başlatıldı. “İyi ki öğretmen olmuşum” isimli anlatısı ile Cemal Yılmaz, “Eğitimde oyunun gücü” başlıklı sunumu ile de Ahmet Çifci İstanbul’dan akademiye katılarak çalışmalarını aktardılar. 70 öğrencinin kabul edildiği “Müstakbel Öğretmen Akademisi”Eğitiminde yüz yüze yapılacak olan diğer kısımlar Tokat Merkez’de bulunan Eğitim Bir Sen Şube hizmet binasında yapılacak.

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Müstakbel Öğretmen Akademisi ilk öğrencileriyle buluştu.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş meritking kingroyal madridbet giriş idealacesports.com