MUHTAR YILMAZ: “BAŞKAN EROĞLU’NUN PROJELERİ İLE TOKAT ÇAĞ ATLAMIŞTIR”

featured

Tokat Belediyesi Web TV “Muhtarların Sesi” Programına konuk olan Soğukpınar Mahallesi Muhtarı Rasim Yılmaz, Tokat’ta söz verdiği projeleri bir bir hayata geçirerek, Tokat’a turizmde çağ atlatan Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’na teşekkür ederek, Başkan Eroğlu’nun projeleri ile Tokat’taki tarihi eserlerin yıldızının parladığını belirtti.
Tokat’ın tanıtımına katkı sağlamak, Tokat’taki gelişmeleri teknoloji alt yapısı ile tüm dünyaya duyurmayı amaç edinerek yayın hayatına başlayan Tokat Belediyesi Web Televizyonu, yurt içinden ve yurt dışından önemli bir seyirci kitlesine hitap etmeye devam ediyor.
Her gün farklı programlarla seyircisinin karşısına çıkan Tokat Belediyesi Web Televizyonu, “Muhtarların Sesi” programı ile izleyicisine Mahalleleri tek tek tanıtmayı sürdürüyor.
Muhtarların Sesi programına konuk olan Soğukpınar Mahallesi Muhtarı Rasim Yılmaz, Web TV ekranlarında Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’na teşekkürlerini ileterek mahallede gerçekleşen çalışmalar ile Tokat’ın geneliyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.
Soğukpınar Mahallesi’nde 2014 yılından itibaren önemli gelişmelere imza atıldığını belirten Muhtar Yılmaz şunları söyledi:
“Soğukpınar Mahallemiz Tokat’ın alan olarak en geniş mahallelerinden bir tanesi. Büyük bulvarlarımız ve caddelerimiz mevcut. Mahallemiz Tokat’ın en eski mahallelerinden biri. Belediye Başkanımız Eyüp Eroğlu ile 2014 yılından itibaren yoğun bir şekilde çalışmaktayız. Sayın Başkanımız, bugüne kadar yaptığımız taleplerin hepsini, mahalle sakinlerimizin ve bizim isteklerimiz doğrultusunda gerçekleştirdi. Belediyemiz bu konuda bizleri hiçbir zaman mağdur etmedi. Mahallemiz içerisinde ki kanalizasyon probleminin birçoğu giderildi. İki sokağımızda ise altyapı çalışmalarımız devam ediyor. Her sokağımız bir mahalle büyüklüğünde. Önceliklere göre Belediyemiz çalışmaları tamamlıyor. Başkanımızın talimatları ile sokaklarımız tek tek elden geçirilerek, gerek altyapı olarak gerekse asfalt kaldırım ve parke gibi çalışmalarımız hamdolsun tamamlanıyor.
Mahalle sakinlerimizden Tokat Belediyesi Beyaz Masa birimine yapılan başvurular minimum seviyeye düştü. Çünkü mahalle sakinlerimizin tüm talepleri anında ve hızlı bir şekilde yerine getiriliyor. Sorunlar giderildikçe taleplerde azaldı.
SOĞUKPINAR MAHALLESİ’NİN TÜM SORUNLARI BİTİYOR
Soğukpınar Mahallemizde şuanda son iki sokağımızda da altyapı, yol ve kaldırım çalışmaları devam ediyor. Bugün Başkanımızla yaptığımız toplantı neticesinde Başkanımız bu iki sokağımızın da yaklaşık 20 gün içerisinde tüm her şeyiyle, altyapısıyla, yağmursuyu hatlarıyla, kaldırım ve yollarıyla yapılacağı müjdesini verdi. Mahallemizde böylece hiçbir sokağımızda caddemizde sorun kalmayacak. Böylece mahallemizde ki tüm problemler tamamlanmış oluyor. Başkanımıza ve ekibine kıymetli çalışmaları için mahalle sakinlerimiz adına teşekkür ediyorum.
Mahallemizdeki tüm çalışmalar; asfalt, kaldırım, parke yol, kanalizasyon hatları, içme suyu hatları ve yağmur suyu hatları ile hızlı bir şekilde yapılıyor. Yolbaşı Cami civarında büyük bir çalışma gerçekleştirildi ve Tokat Belediyesi ekipleri üç gün içerisinde çalışmaları tamamlayarak halkımızın hizmetine hızlı bir şekilde sundular.
YİĞİDİ ÖLDÜR, HAKKINI YEME!
Tokat’ı önceki dönemlerle kıyasladığımızda gerçekten çok büyük değişimlere imza atıldı. Tokat’ı genel olarak düşündüğümüzde yapılan projelerle Tokat çağ atladı. Bunu sadece bu şehirde yaşayanlar değil, diğer illerden buraya gelenler ve Tokat dışındaki hemşehrilerimiz de söylüyor. Atalarımızın dediği gibi; “Yiğidi öldür, hakkını yeme”. Tokatlı doğru sözlüdür, biz neler yapıldıysa açıkça görüyoruz. Belediye Başkanımız Eyüp Eroğlu, Tokat’a çok büyük hizmetler yapmıştır, yapmaya da devam ediyor. Allah daha büyük hizmetler yapmayı Başkanımıza ve bizlere nasip etsin.
SAAT KULESİ PARKI TOKAT’IN SİMGESİ OLDU
Hz. Mevlana Tokat’a gitmek gerek demiş ve bu söz Tokat’ı şaha kaldıracaktır. Tokat’ın Mevlevihanesi bu şehrin bel kemiğidir. Anadolu’da ilk kurulan Mevlevihane Tokat’tadır. Ahşap mimari özelliğine sahip bu ender eser, Tokat’ta en merkezi konumundadır. Belediyemiz bu bölgede en güzel hizmetleri yerine getirdi.
Saat Kulesi’nin etrafındaki parkın düzenlenmesi bu bölge için çok önemliydi. Zira bu parka insanlar gelemiyor, çocuklar ve ailelerimiz vakit geçiremiyorlardı. Tokat’ın en önemli öğelerinin yer aldığı; Behzat-ı Veli Hz.’nin türbesinin bulunduğu, Saat Kulesinin yer aldığı ve Behzat Camisinin bulunduğu bu bölge tamamen atıl bir vaziyette idi ve insanlarımız bu bölgelere giremiyorlardı. Belediye Başkanımız Eyüp Eroğlu, göreve geldiği ilk günlerden itibaren bölgede çok önemli ve güzel çalışmalar gerçekleştirdi. Ve bu bölgemiz şuanda Tokat’ın en nadide alanlarından biri oldu. Bir zamanlar insanlar bu parka giremezken şuanda o bölgede gelin damat fotoğrafları çekiliyor. Saat Kulesi Parkımız Tokat’ın simgesi durumuna geldi. Bizim insanımız en iyiyi, en güzeli hak ediyor. Bunu da Sayın Başkanımız gerçekleştirdi. Bu konuların unutulmamasını istiyorum.
BAŞKAN EROĞLU’NA HER DAİM ULAŞABİLİYORUZ
Muhtarlar olarak Tokat’ta en fazla çalıştığımız kurum Tokat Belediyesi’dir. Belediyemiz yanında, Tedaş, Telekom ve Doğalgaz Firmaları gibi kurumlarla da çalışıyoruz. Bizler belediyede her zaman muhatap bulabiliyoruz. Belediye Başkanımız Eyüp Eroğlu’na 7/24 ulaşma imkânımız mevcut. Ama bunu diğer kurumlarda göremiyoruz, bizimle muhatap olacak birilerini bulamıyoruz. Diğer kurumlarımızın bu konuda Tokat Belediyesi’ni örnek almasını istiyorum.
Muhtarlık mekanizması çok önemli bir noktaya geldi. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Muhtarlarımıza çok büyük değer vermiştir. Yerelde ise bunu Sayın Belediye Başkanımız gerçekleştirmeye devam ediyor.
TOKAT TURİZMDE ÇAĞ ATLIYOR
Belediye Başkanımız Eyüp Eroğlu’nun bölgemizde çok güzel bir meydan projesi var. Behzat Cami, Saat Kulesi etrafında genişletme çalışması yapılacak. Bölgede otopark ve meydan çalışmamız yakın zamanda gerçekleşecek. Yeşil alanlarımızı artıracağız. İnsana saygıdan yola çıkarak projelerini gerçekleştiren Başkan Eroğlu’nun da bu güzel projeye biran önce başlayacağını biliyorum.
Şuanda tarihi sokaklarımızda restorasyon çalışmaları devam ediyor. Tokat artık bu saatten sonra geri adım atamaz. Şehrimiz açık hava müzesine dönüşüyor. Bu memleketin turizme ihtiyacı var. Tokat’a gelenler tarihi bir atmosfere girdiğini fark ediyor. İşte bu doğrultuda Bey Sokağı ve Bey Hamam Sokaklarında restorasyonlar tamamlanmak üzere. Dışardan ilimize gelenler, Bakanlarımız ve devlet büyüklerimizin ilk geldikleri bölge bu bölgeler oluyor. Yüksek kahve olarak bilinen binamız yeniden restore edilerek Demokrasi Müzesi olarak yine şehrimize kazandırıldı. Yapılan projeler ve çalışmalarla Tokat’ın her bir bölgesi ayrı bir önem kazandı. Tokat, turizmde çağ atladı. Bütün bu çalışmalara emek veren, değer katan ve bizlere bu imkânı sunan Sayın Belediye Başkanımız Eyüp Eroğlu’na Tokatlılar adına teşekkür ediyorum” dedi.

dav

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
MUHTAR YILMAZ: “BAŞKAN EROĞLU’NUN PROJELERİ İLE TOKAT ÇAĞ ATLAMIŞTIR”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş meritking kingroyal madridbet giriş idealacesports.com