takip et takip et
Güncel

15 Eylül 2019 - 20:48:07

MSI MPG Sekira 500X Kasa İncelemesi

Yakın zamanda bir bilgisayar toplamayı düşünüyorsanız ve bu toplayacağınız bilgisayarın kasasının olabilecek en iyi seviyede sağlamlık ve kullanılabilirliğe haiz olmasını istiyorsanız incelememizin konuğu olan MSI MPG Sekira 500X tam sizlik bir ürün diyebiliriz.

EATX anakartlar için tasarlanan MSI MPG Sekira 500X piyasada bulunan ATX kasaların aksine üst düzey anakart çözümlerini kullanmak isteyen kullanıcılar için tasarlanmış bir ürün diyebiliriz. Piyasada bulunan ATX kasalara istinaden hem performans odaklı hemde olabilecek olanın en iyisini isteyenler için bir çözüm olan MSI MPG Sekira 500X’in tasarımdan başlayarak incelememize devam edelim.
Kutu içeriğinden çıkanlar şu şekilde:

  • MSI SEKIRA 500X
  • Grafik kartı için dikey yardımcı4x HDD sabit sürücü kapakları
  • Halkalar ve montaj vidaları
  • Kurulum kılavuzu

5 tane dahili fan ile gelen kasanın üzerinde bulunan 5 tane fandan 4 tanesi kasanın ön kısımında bulunuyor. Bunlardan bir tanesi ise arka bölümde yer alıyor. Arka bölümde yer edinen fan adreslenebilir RGB desteği sunuyor. Ön kısımda bulunan fanlar ise kasanın gaslıkmeyen konumunda olduğundan dolayı RGB aydınlatmaya sahip değiller.
Kasanın üst yüzeyinin şıklığı kasanın tüm yüzeylerinde hakim diyebiliriz.

5 Fan ile ek bir soğutmaya pek gerek olmasa da isterseniz öne 280 mm, yukarıya 360 mm’ye kadar sıvı soğutma yerleştirmek mümkün. Arka yuvadaki 140 mm fanın yerine de ufak tek parça radyatörlü bir sıvı soğutucu takmak mümkün. Üste 2 adet 200 mm boyutunda ve ya 2×140 mm, alternatif olarak 3×120 mm fan takılabiliyor. Arkaya 120 yahut 140 mm fan, öne ise 2×200 mm, 3x 140 mm ya da 3x 120 mm fan takma seçeneğimiz var. Kasanın kendi içerisinde bulunan 8 adet girişi bulunan RGB hubuna takacak olduğunuz RGB aydınlatmaları MSI Mystic Light uygulaması ile eş zamanlı olarak kullanmanız mümkün.

Ürünün en büyük özelliklerinden bir tanesi kasanın içerisine istemiş olduğunuz boyutta en büyük ekran kartlarından bir tanesi olan sıvı soğutmalı bir ekran kartı bile takmanız mümkün. Bu kasayı satın almış olduğunız dikey montaj kiti ile istemiş olduğunuz ekran kartını dikey olarak takabilirsiniz. Kutu içerisinden çıkan dikey tutucu ile de ekran kartınızı sabitlemeniz mümkün.


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

SafaTV © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR