takip et takip et
Manşet

17 Nisan 2020 - 14:09:47

Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Koronavirüsle Mücadele Seferberliğine Üretim Desteği

Sayın Bakanımız Ziya SELÇUK’un talimatları ile korona virüs mücadelesi kapsamında başlatılan seferberlik kapsamında ülkemizin maske ihtiyacının milli eğitim müdürlükleri tarafından karşılanması için tüm illerde çalışmalar başlatılmıştır. Bu çalışmalarda Sayın Bakan yardımcımız Mahmut ÖZER’in liderliğinde yürütülen projelerle meslek liseleri, halk eğitim merkezleri, olgunlaşma enstitüleri ve bilim sanat merkezleri ülkenin koronavirüs ile mücadelesinde adeta kalkan görevi görüyor. […]

Sayın Bakanımız Ziya SELÇUK’un talimatları ile korona virüs mücadelesi kapsamında başlatılan seferberlik kapsamında ülkemizin maske ihtiyacının milli eğitim müdürlükleri tarafından karşılanması için tüm illerde çalışmalar başlatılmıştır. Bu çalışmalarda Sayın Bakan yardımcımız Mahmut ÖZER’in liderliğinde yürütülen projelerle meslek liseleri, halk eğitim merkezleri, olgunlaşma enstitüleri ve bilim sanat merkezleri ülkenin koronavirüs ile mücadelesinde adeta kalkan görevi görüyor.

Meslek liseleri, bilim sanat merkezleri, halk eğitim merkezleri ve olgunlaşma enstitüleri her gün binlerce maske üretip halkımıza ve resmi kurumlarımıza ücretsiz olarak dağıtıyorlar.

Bugünde 81 ilimizde aynı anda meslek liseleri ve bilim sanat merkezleri tarafından üretilen yüz koruyucu siperlik maskeler emniyet mensuplarımıza teslim edildi. Bu kapsamda ilimizde de Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Bilim Sanat Merkezi tarafından üretilen 400 adet yüz koruyucu siperlik maskeler İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali tarafından makamında İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu’na teslim edildi. Milli eğitim camiası olarak koronavirüs mücadelesinde en ön saflarda yer alarak büyük fedakârlıkla mücadele veren emniyet camiamıza teşekkür ediyor kendilerine sağlıklı günler diliyor ve onları Allah’a emanet ediyoruz.

 


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

SafaTV © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR