takip et takip et
Manşet

3 Aralık 2020 - 12:33:59

MİLLETVEKİLİ MUSTAFA ASLANDAN BAKAN SOYLUYA ZİYARET

İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu ile gerçekleştirdiğimiz görüşmede ülke gündemimize dair konuları, ilimizde devam eden yatırımları ve projeleri değerlendirdik. Ülkemizin terör örgütlerine karşı sınırlarımızın içinde ve dışında yürüttüğü başarılı operasyonlar için milletimiz adına şükranlarımızı paylaştık. Geçtiğimiz günlerde Covid-19 sürecine dair Sayın Cumhurbaşkanımızın kamuoyu ile paylaştığı tedbirler kapsamında İçişleri Bakanlığımız tarafından açıklanan genelge ve önlemleri hem ülkemiz […]

İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu ile gerçekleştirdiğimiz görüşmede ülke gündemimize dair konuları, ilimizde devam eden yatırımları ve projeleri değerlendirdik. Ülkemizin terör örgütlerine karşı sınırlarımızın içinde ve dışında yürüttüğü başarılı operasyonlar için milletimiz adına şükranlarımızı paylaştık.
Geçtiğimiz günlerde Covid-19 sürecine dair Sayın Cumhurbaşkanımızın kamuoyu ile paylaştığı tedbirler kapsamında İçişleri Bakanlığımız tarafından açıklanan genelge ve önlemleri hem ülkemiz hem de ilimiz açısından değerlendirdik.
Daha etkin ve verimli hizmet vermesi için projelendirilen ve yapımı tamamlanan 112 Acil Çağrı Merkezimiz ile ihale aşamasına gelen Niksar Hükümet Konağımız için Sayın Bakanımıza teşekkür ederken, yatırım programında olan Turhal Hükümet Konağının ihale sürecini, Erbaa, Reşadiye ve Başçiftlik Hükümet Konağı projelerinin yatırım programına alınmasına dair taleplerimizi paylaştık. Bu yıl ihalesini yapmayı hedeflediğimiz yeni AFAD binamız ve Niksar Talazan yolu için Sayın Bakanımızdan desteklerini talep ettik.
Tokat’ımızın kültür hazinesi, 900 adımda 900 Yıllık tarihi bir arada görebildiğimiz Sulusokak’ta bulunan Anadolu’nun ilk medresesi Yağıbasan Medresesi’nin “Türk İslam Bilim Tarihi Müzesi” olarak hizmet vermesi projesini paylaştık. Tarih ve kültür şehri Tokat’ımıza değer kazandıracak bu proje için Sayın Bakanımızın desteklerini istedik.
İlimizle ilgili değerlendirmelerimizi ilgiyle karşılayarak, Türk İslam Bilim Tarihi Müzesi, AFAD binası ve Niksar Talazan yolu için ödenek aktarılması, Turhal Hükümet Konağının ihale edilmesi, Erbaa, Reşadiye ve Başçiftlik Hükümet Konağı projelerinin yatırım programına alınmasına dair ilgililere talimat veren Sayın Bakanımıza şahsım ve hemşehrilerimiz adına teşekkür ediyor, bakanlık olarak yürütülen bütün çalışmalarda başarılardiliyorum.


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

SafaTV © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR