MHP Tokat Belediye Başkan Adayı Mehmet Kemal Yazıcıoğlu Kimdir?

featured

Mehmet Kemal Yazıcıoğlu, MHP’nin Tokat Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı olarak seçildi. Babası Recep Yazıcıoğlu’nun izinden giden Yazıcıoğlu’nun seçilmesiyle ilgili detaylar haberimizde!

Recep Yazıcıoğlu Kimdir?

Recep Yazıcıoğlu, 2 Haziran 1948 tarihinde günümüzde Trabzon’un Köprübaşı ilçesine bağlı Yılmazlar köyünde doğdu. İlkokul eğitimine doğduğu köyde başlamış olup, babasının görevi sebebiyle ilk ve ortaöğrenimini Milas’ta, lise eğitimini ise Aydın’da tamamladı. Adnan Kahveci ile çocukluk ve ilkokul arkadaşı olan Yazıcıoğlu, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olduktan sonra 1968 yılında Aydın’a maiyet memuru olarak atandı. Sırasıyla Kalkandere, Bahçe, Hamur, Ayvacık, Kırıkhan, Alaca ve Akçakoca ilçelerinde kaymakamlık görevinde bulundu. Ayrıca 1975 yılında asteğmen olarak Kara Kuvvetleri Komutanlığında askerlik hizmetini tamamladı.

1984 yılında 36 yaşında en genç vali olarak Tokat Valiliğine atanan Recep Yazıcıoğlu, 14 Ağustos 1989’da Aydın Valisi olarak göreve başladı. Daha sonra sırasıyla Erzincan, Merkez ve Denizli Valiliklerine getirildi. Ancak, 2 Eylül 2003 tarihinde Eskişehir-Ankara Yolu üzerindeki Temelli Mahallesi yakınlarında geçirdiği trafik kazası sonucunda 2 gün sonra bitkisel hayata girerek 8 Eylül 2003’te vefat etti. Cenazesi Aydın’ın Söke ilçesinde toprağa verildi.

Mehmet Kemal Yazıcıoğlu Kimdir?

Mehmet Kemal Yazıcıoğlu, 2024 yerel seçimlerinde MHP Tokat Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı olarak seçildi. Eski Tokat valisi Recep Yazıcıoğlu’nun oğludur.

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
MHP Tokat Belediye Başkan Adayı Mehmet Kemal Yazıcıoğlu Kimdir?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir