Malezya Hangi Kıtada

featured

Türkçe SEO Metin Yazımı ve Biçimlendirme

Malezya Hangi Kıtada?

Malezya’nın Coğrafi Konumu

Güneydoğu Asya’nın Kalbinde Yer Alır

MALEZYA, Güneydoğu Asya’nın kalbinde yer alır ve iki coğrafi bölüme ayrılmıştır: Malezya Yarımadası ve Kuzey Borneo’da, Güney Çin Denizi boyunca yaklaşık 403 mil (650 km) uzaklıkta bulunan Sabah ve Sarawak’ın Doğu Malezya eyaletleri. Malezya’nın yarımada komşuları kuzeyde TAYLAND ve güneyde SİNGAPUR ada ülkesidir. Andaman Denizi ve MALACCA Boğazları Malezya Yarımadası’nın batı kıyısındayken, Güney Çin Denizi hem Malezya Yarımadası’nın doğu kıyısı hem de Sabah ve Sarawak’ın Doğu Malezya eyaletleriyle sınır komşusudur. Sabah ve Sarawak sınırı Kalimantan (Borneo’nun Endonezya kısmı) ve Sarawak, Brunei’nin küçük yerleşim bölgesini çevreliyor. Malezya’nın bir yarımada üzerindeki konumu nedeniyle 2.900 mil (4.675 km) kıyı şeridine sahiptir.

Malezya’nın Coğrafi Avantajları

Malezya’nın bu coğrafi avantajları, turizm, ekonomi ve ticaret gibi birçok alanda ülkenin gelişimine katkı sağlamaktadır.

Malezya’nın Turistik Alanları

Malezya’nın doğal güzellikleri ve tarihi mekanları, ülkeyi ziyaret etmek isteyen turistler için cazibe merkezi haline getirmektedir. Türkiye’de ölmeden önce görülmesi gereken 100 yer hakkında daha fazla bilgi için buraya tıklayınız.

Malezya’nın Haritadaki Konumu

Malezya’nın haritadaki konumunu incelemek için aşağıdaki interaktif haritayı kullanabilirsiniz.

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Malezya Hangi Kıtada

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş meritking kingroyal madridbet giriş idealacesports.com