takip et takip et
Tokat Haberleri

9 Kasım 2019 - 10:43:55

Köyler Hayat Buluyor

Vali Dr. Ozan Balcı, “Her Köye Bir Kurs-Köyler Hayat Buluyor” projesi kapsamında Gözova köyünde düzenlenen açılış programında “Dokunulmadık ve Halk Eğitim Kursu açılmadık köy bırakmayacağız.” dedi. Ülkemizin 2023 hedefleri doğrultusunda, Tokat Valiliğimizin gözetim, denetim, yüreklendirmesi, koordinasyonu ve liderliğinde, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından yürütülen Eğitim Tokat’ın alt başlığı Hayat Boyu […]

Vali Dr. Ozan Balcı, “Her Köye Bir Kurs-Köyler Hayat Buluyor” projesi kapsamında Gözova köyünde düzenlenen açılış programında “Dokunulmadık ve Halk Eğitim Kursu açılmadık köy bırakmayacağız.” dedi.
Ülkemizin 2023 hedefleri doğrultusunda, Tokat Valiliğimizin gözetim, denetim, yüreklendirmesi, koordinasyonu ve liderliğinde, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından yürütülen Eğitim Tokat’ın alt başlığı Hayat Boyu Tokat “Her Köye Bir Kurs-Köyler Hayat Oluyor” projesi kapsamında Tokat merkeze bağlı Gözova Köyünde düzenlenen törenle il genelindeki tüm kurslar eşzamanlı açıldı.
Vali Dr. Ozan Balcı, törende yaptığı konuşmada, dokunulmadık ve halk eğitim kursları açılmadık köy bırakılmayacağını söyledi.
‘Her köye bir kurs açalım’ sloganıyla başlatılan projenin tüm Tokat’taki açılışlarının gerçekleştirildiğini ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, “Her köye bir kurs açıyoruz ve Köyler Hayat Buluyor projemiz Tokat’ımıza, Tokatlı çocuklarımıza, Tokatlı hemşerilerimize özellikle de Tokatlı hanımefendilerimize hayırlı uğurlu olsun.” dedi.
Amacın,  çocuklara, gençlere ve kadınlara  destek vermek, onları yüreklendirmek ve desteklemek olduğunu ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı,  biçki dikiş,  gezi, el sanatlarının geliştirilmesi kursları ile  hanımların  istekleri paralelinde güzel kurslar açılacağını söyledi.
Hanımların bu kurslara yönlendirilmesini isteyen Vali Dr. Ozan Balcı,  “Hanımlarımız, kızlarımız bu kurslara gitsin ve orada yeni şeyler öğrensinler, kendilerini geliştirsinler. Bu kurslar aynı zamanda çocukların eğitimine gelişimine de katkı demektir.” diye konuştu.
Gözova Köyü çocuklarına da müjde veren Vali Dr. Ozan Balcı, “Çocuklarımıza da buradan bir müjde vermek istiyorum. Zenginleştirilmiş kütüphane yapacağız size inşallah. Okulun bahçesine de bir halı saha,  bir voleybol ve basketbol sahası, bir müzik ve resim odası yapacağız.” dedi.
Vali Dr. Ozan Balcı,  etkinliğin gerçekleştirilmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederek, kursun hayırlı ve uğurlu olmasını diledi.
Vali Dr. Ozan Balcı, yatak odası tekstil hazırlama, kadın üst giysileri dikimi, Kur’an-ı Kerim, masa tenisi ve satranç kurslarını gezerek, kursiyerlerle sohbet edip, başarılar diledi.
Kurslarda ilk hazırlanan ürünler kursiyerler tarafından Vali Dr. Ozan Balcı’ya hediye edildi.
Açılış törenine Vali Dr. Ozan Balcı’nın yanı sıra İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali, protokol mensupları, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

SafaTV © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR